Veoautokrossihooaeg algab taas Tapal

veoauto

Eesti veoautokrossi meistrivõistlused algavad traditsiooniliselt Tapa rajal – esimene etapp nii meie riigi kui ka Balti meistrivõistluste arvestuses sõidetakse laupäeval, 4. juunil.

Õigupoolest pidanuks veokamehed rajal käima ka jaanuaris-veebruaris, kuid heitlik ilmastik ei võimaldanud krosse läbi viia. Niisiis alustatakse taas Tapal nagu mitmel varasemalgi hooajal.

Jätkuvalt võisteldakse kolmes arvestusklassiks, autode jõuallikaks ikka „vana hea vene raud“ ehk GAZ-tüüpi mootorid. Stardijoonel on veoautod GAZ 51/52 ning GAZ 53 ja GAZ 53 mootoriga veobagid.

Kuigi autod on nostalgiahõngulised, käivad ka veoautokrosside korraldajad ajaga kaasas. Tapa võistlusest on kavas teha on-line ülekanne Facebookis ja mitte ainult kirjapildis, vaid, kui asi ikka õnnestub, edastada videopilti ka parajasti võistleva auto kabiinist. Eksperimendile kaasa elamiseks on vaja nutiseadet, millega tuleb Facebookist üles leida veoautokomitee ametlik lehekülg Autokross. Jooksvaid uudiseid leiab sealt juba praegu.

Võistlejate nimekirjast on hetkel veel vara rääkida. Mõned mehed on karjääri lõpetanud, teised jälle juurde tulnud. Muuhulgas hakkab veobagiga võistlema ka Markus Häidberg – Kuulutaja kirjutas sellest noormehest mullu kevadel.

Nimelt avaldas kuulmispuudega Markus ühes meediaartiklis soovi, et tahaks proovida veoautokrossi. Bagimees Eino Tänavots kuulis sellest ja kutsus Markuse enne mullust Tapa krossi bagiautoga tutvuma ja seda proovima.

Markus tegi Tamsalu krossirajal oma elu esimesed ringid ja asi hakkas talle nii meeldima, et sügisel ostis ta nii Eesti kui Balti meistrivõistlustel kolmandaks tulnud Eino Tänavotsalt bagi ära. Tapal peaks see auto Markusega roolis juba stardis olema.

Stardis on ka Tänavots – talve jooksul ehitas ta endale sobivaks ühe lätlastelt ostetud tooriku.

Aivar Ojaperv

Markus Häidberg tutvus veobagiga esmakordselt mullu kevadel Tamsalu krossirajal. Tänaseks on ta sama auto ära ostnud ning hakkab sellega võistlema. Fotol nokitseb noormees kuulmisaparaadi kallal. Foto: Aivar Ojaperv