Viru kodutütred panid Lääne-Virumaa helkima

maakond pandi helkima

24. veebruaril otsustasid Viru ringkonna kodutütred ja noortejuhid tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva teisiti. Lisaks lipu heiskamisele, marssimistele ja auvalvetele, läksid iga rühma tüdrukud oma kodukandis jagama vilkuvaid helkureid.

Kodutütred panid helkurvestid selga, haarasid helkurid kaasa ja läksid jalutama. Helkureid jagati Ulvis, Kadrinas, Väike-Maarjas, Haljalas, Roelas, Vinnis ning Rakveres. Helkureid jagades tutvustati meie organisatsiooni, sooviti head vabariigi aastapäeva ja tehti inimestel tuju paremaks. Peamiselt said helkurid uued potentsiaalsed liikmed: emad-isad, vanaemad-vanaisad, kellel kodus lapsed, lapselapsed, kes võiksid kodutütarde sekka tulla.

Alguses jagama hakates oli veidi ärevus sees, kuidas rahvas vastu võtab, kui nende juurde minnakse, aga mida helkur edasi, seda lõbusamaks muutus kodutütarde nägu ja soravamaks läks jutt, mida helkurit andes rääkida.

Ettevõtmine läks hästi. Inimesed tundsid huvi, kes kodutütred on, millega tegelevad ja paljud väikesed tüdrukud ütlesid, et kui vanus täis saab, siis tahavad tulla lähemalt uudistama. Kodutütreks saab astuda alates 7. eluaastast.

 

Anneli Leht,

Kodutütarde rühmavanem

 

Kodutütred helkureid jagamas.

Foto: Silvi Aasumets