Viru Ratas annab abi ka talisportlastele

dsc00067

Alates tänavu suvest Rakveres Laada tänaval tegutsev spordipood Viru Ratas pakub talihooajal soodsat võimalust rentida suusavarustust. Lisaks saab kauplusest abi kõiges muus teemaga seonduvas: müügil on murdmaasuusad ja –varustus, samuti määrded ja abivahendid nende suuskadele kandmiseks. Viru Ratas määrib soovi korral teie suusad ning teritab mäesuuskade ja lumelaudade kandid.

Aivar Ojaperv

„Olen kogu töömeheelu spordipoodides rataste ning suuskadega tegelenud,” mainis Viru Ratta üks asutajaid ja omanikke Egert Silvere. „Konkurents selles valdkonnas on Rakveres kõva – vähemalt 3-4 tõsist tegijat -, aga sellele vaatamata on hoolduses pikad järjekorrad. Järelikult nõudlust on. Seepärast siis otsustasingi, et püüan kiiremini ja paremini ning ise enda peremehena.”

Esimesed kuud polnud Viru Ratta jaoks sugugi lihtsad. „Kevadel jäime avamisega natukene hiljaks, kõrghooaeg jõudis enne mööda minna,” tunnistas Egert. „Aga võib-olla see oligi hea – saime asjad rahulikult paika sättida.”

Müüvad ja määrivad

Talihooajal keskendub Viru Ratas suusaspordile. Suuskadele tehakse igat masti hooldust ning müüakse ka suuski endid – Rossignoli ja Peltoneni. Samuti on kaupluses müügil suusamäärded (Rex) ning määrimiseks vajalikud abivahendid.

„Müüme kõiki hoolduseks vajalikke tarvikuid, kuid samas julgen kinnitada, et kuni teatud sportliku tasemeni on siiski mõistlik hooldus ja määrimine n-ö teenustööna sisse osta,” märkis Egert Silvere. „Iga tõsine harrastaja saab oma suuskade määrimisega hakkama, kuid korralikuks põhjade puhastamiseks ning parafiinitamiseks peavad olema abivahendid. Lisaks tuleb seda tööd teha sobivas ruumis. Kui päris iga päev suusatamas ei käi, on otstarbekam lasta see töö spetsialistidel teha – tuleb kokkuvõttes odavam.”

Egert lisas, et igale suusaomanikule antakse Viru Rattas ka hüva nõu. „Tuletan näiteks meelde, et uut suusapaari tuleb tavalisest tihedamalt parafiinitada, kui suusapõhjale ilmuvad hallid laigud, siis on viimane aeg parafiinitamiseks jne.”

Mõnikord on rentimine ostmisest kasulikum

Suur tähelepanu hakkab Viru Ratas pöörama nii suuskade kui ka suusavarustuse rentimisele. Selle tegevusega ei taheta mitte suurt tulu teenida, vaid pigem tutvustada klientidele ennast ja kauplust.

„Suuskade rendihind üheks ööpäevaks on 4 eurot, aga – pange tähele! – selle hinna eest saab ka terve nädalavahetuse alates reedest kuni esmaspäeva hommikuni. Samuti võib varustuse rentida terveks hooajaks, hind on 60 eurot.”

Varustuse rentimine on eriti sobilik noorele suusasõbrale – suusad saab valida vastavalt tema pikkusele. „Suusavarustuse juures on suusataja mõõdud väga tähtsad. Laps kasvab kiiresti ja selleks, et varustus oleks ideaalselt sobiv, tuleks see igal aastal välja vahetada. Tegelikult ei ole üldse hea idee osta suusad „kasvuruumiga” – liiga pikad „lauad” võtavad kogu sõidumõnu ära ja lapses võib suusatamise vastu hoopis tõrge tekkida,” arutles Egert Silvere.

Viru Ratas rendib ka mäesuusavarustust ja Egerti kinnitusel on hind soodsam kui mäesuusakeskustes kohapeal. „Lisaks veel see pluss, et meie juures saad võtta rahulikult. Mäe peal on kiirus ja järjekord taga.”

Foto: Katrin Kivi