Virumaa Muuseumidel on valminud elektrooniline giid

SA Virumaa Muuseumidel on külastajatele valminud kasutajasõbralik ja mitmekeelne elektrooniline giidilahendus. Kauaoodatud lahendus sai teoks Muinsuskaitseameti „Muuseumide kiirendi“ projektitoetuse raames.

Elektrooniline giidisüsteem pakub iseseisvat ja sisukat külastuskogemust nii kohalikele kui ka välismaalt saabuvatele muuseumisõpradele. Süsteem on kasutatav Palmse mõisas, Rakvere linnuses, Eesti politseimuuseumis, Rakvere linnakodaniku majamuuseumis ning Kalame talumuuseumis Karepal.

Elektroonilise giidi peamisteks märksõnadeks on innovaatilisus, kasutajasõbralikkus ning lihtsus nii külastaja kui ka muuseumitöötaja seisukohalt. Innovaatilisus seisneb selles, et loodav lahendus ei eelda eraldi tehniliste seadmete soetamist või allalaadimist, vaid külastaja kasutab elektroonilist giidi QR-koodi abil enda telefonis või tahvelarvutis.

Muuseumis liikudes tuleb jälgida ruumides ja eksponaatide juures olevaid numbreid ning neid puudutav info on kergesti leitav elektroonilisest giidisüsteemist. Kõigest huvipakkuvast saab elektroonilisest giidist lugeda või kuulata Google Text-to-Speech kõnesüntesaatori abil. Elektrooniline giid on kõikides muuseumites eesti, vene, inglise, soome, saksa, läti ja leedu keeles. Giidilahenduse arendajaks oli ettevõte Union Fintech OÜ.

„Valminud lahendus muudab meie muuseumite külastused sisukamaks, pakkudes iseavastamise rõõmu ning kvaliteetset külastuskogemust. Ootame suure huviga külastajate tagasisidet ja kogemusi loodud lahendusele“, sõnas projekti eestvedaja Kätri Kaik.

Kuulutaja

Elektroonilise giidi vaade telefonis. Foto: Virumaa Muuseumid