Volikogu kolis kaasaegsesse töökeskkonda

IMGP9649

Rakvere linnavolikogu pidas oma sellekuise istungi esmakordselt Targa Maja suures saalis, kuhu oli kohale jõudnud ka volikogu tööks vajalik mööbel. Kaasaegseid ja Targale Majale kohaseid tehnikavidinaid sel istungil siiski veel ei kasutatud, sest need vajavad häälestamist ning volikogu liikmed nendega harjumist.

Mööbel – suur ümara põhiplaaniga valge laud ning toolid – valmisid Rakvere firmas OÜ Supra Mööbel. „Mitu hanget ebaõnnestus liiga kõrge hinna tõttu, samuti polnud tootjad võimelised täitma meie soove,“ lausus linnapea Mihkel Juhkami. „Lõpuks saime kaubale Rakvere oma firmaga ja oleme rahul.“

Midagi väga erilist mööbli juures tegelikult polegi. Kõige olulisem on, et seda saab vajadusel kiiresti kokku pakkida ja väikestel ratastel ruumist välja sõidutada, et sama saali oleks võimalik kasutada ka muudeks üritusteks. Mööbel maksis suurusjärgus 35 000 eurot.

Lisaks saavad linnavolinikud alates järgmistest istungitest kasutada elektroonilisi abiseadmeid. Iga saadik saab oma puldi, mille kaudu on võimalik hääletada, registreerida sõnavõttu jne. Sõnavõtu ajaks avaneb puldi küljes olev mikrofon ja saali laes rippuv kaamera pöörab oma objektiivi automaatselt sõnavõtjale, et projitseerida tema lähivaade suurele ekraanile. Või miks mitte ka volikogu istungilt tehtavasse otseülekandesse.

„Selline võimalus on meil tõepoolest olemas ja ilmselt hakkame seda ka kasutama – istungitest näeb iga soovija edaspidi otsepilti,“ märkis volikogu esimees Toomas Varek. „Natukene kulub veel sisseelamisele ja õppimisele ning aprillikuu istungilt ülekannet veel kindlasti ei tule, kuid järgmiselt –miks ka mitte?“

Aivar Ojaperv