166 Lääne-Viru noort pääses ettevõtlikkusideede ENTRUM inkubatsiooniprogrammi

noored

Kuni 4. novembrini said kõik Lääne- ja Ida-Virumaa noored esitada Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursile ENTRUM oma ettevõtlikke ideid. Kokku esitasid noored 135 ideed, mille seast valis ENTRUMi peazhürii välja 90 parimat, kes pääsevad ENTRUMi inkubatsiooni- ja arenguprogrammi oma ideed edasi arendama ja start-up´i käivitama. Lääne-Virumaalt pääses programmi kõige rohkem Rakvere Gümnaasiumi õpilasi (19). Kokku pääses ENTRUMi inkubatsiooniprogrammi oma start-up´i käivitama 166 Lääne-Virumaa noort 12 koolist.

„Kui me kevadel Virumaa hooajaks ettevalmistusi hakkasime tegema, siis kutsusin inimesi üles ühes ENTRUMiga Virumaa positiivset energiat ja potentsiaali avastama. Üheks tõestuseks sellele ongi esitatud ideede arv ning soov õppida selgeks nende teostamiseks vajalike oskusi,“ rääkis SA Entrumi tegevjuht Darja Saar.

„Ideed, mille peale noored on tulnud ja mida ellu viia soovivad, on valdkondlikult väga mitmekülgsed,“ lisas Saar. Lähtuvalt Eesti majandusest tervikuna olid tänavu prioriteetseteks valdkondadeks küll energeetika, inseneeria, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ja põlevkiviga seotud teemad, kuid oodatud olid kõik ideed, mida aitavad kaasa Virumaa ja kogu Eesti elu edendamisele. Ta lisas, et esitatud ideedest kuus võtsid noored ka ENTRUMi ettevõtlike ideede pangast, mis sai tänavu just selle eesmärgiga loodud.

ENTRUMi inkubatsiooniprogramm kestab 4 kuud ning sel perioodil toimub noortele üks kord kuus õppesessioon, kus oma ideid järk-järgult  edasi arendatakse ja ellu viiakse. Õpitakse tundma oma tiimi ning planeerima oma aega ja raha. Esimene õppesessioon inkubantidele toimub juba sellel nädalavahetusel, 22. novembril Jõhvi Kontserdimajas.

 

Kuulutaja

 

Koolinoored ENTRUM Virumaa avasõul. Foto Kaspar Saaremets