Võlvitugedega sisetallad vähendavad jalavaevusi

385_relax_Anti-Stress_Box_1-1_110x32x320_ICv2-300_RZ06_VSoStanze

Meie jalgadele langeb igapäevaselt suur koormus – püstijalatöö, kõndimine kõvadel pindadel või vale jalatsivalik viivad sageli jalgadega seotud tõsiste probleemideni.

Jalgadele tekkinud nahapaksendid, konnasilmad, suure varba kont või haamervarbad on ühed sagedasemad probleemid, mille põhjusi tuleks otsida lamenenud jalavõlvist või ebaõigest jalatsivalikust.

Jalgade pidev valulikkus ning väsimus käivitavad omakorda järgmiste sümptomite ahela. Valu tõttu püüab inimene instinktiivselt muuta oma asendit ja tulemuseks on muutused kõnnakus ja rühis.

Jalavõlve toetavad pehmed ja mugavad jalanõud on lihtne ning loomulik viis toetada jalalihaseid, hoidmaks ära jalgade valu ja väsimust pika tööpäeva lõpuks. Selleks, et jalg tunneks end jalanõus mugavalt, on oluline, et jalanõu ei oleks kitsas ega hõõruks kuskilt. Kitsas jalanõu on tihtipeale uute jalaprobleemide algatajaks. Tavaliselt piisab, kui muretseda olemasolevatesse jalanõudesse toetavate võlvitugedega sisetallad (pildid Classic, Viva High, Comfort). Lisaks sellele, et tallad lisavad jalanõudele mugavust, imavad kvaliteetsest nahast sisetallad jalanõust ka liigse niiskuse ning hoiavad ära higilõhna. Taldades sisalduv aktiivsöe kiht on antibakteriaalsete omadustega ning kõrvaldab seetõttu võimaluse bakterite levikuks.

Tänapäeval on jalanõude sisetaldade sortiment on väga lai – taldu on pakkuda on nii kinnistesse kui lahtistesse jalanõudesse, nii pidulikesse (pilt DeLux) kui spordijalatsitesse (pilt Sport). Eraldi tallad on mõeldud ka lastele.

Et vältida jalgade põrutust ja suunata keharaskus harjumuspärasest ettepoole, on enamikul juhtudel sisetallad varustatud ka eraldi kannapehmendusega (pilt UltraHeel, Correct). Kui valust tekkinud vale kehaasend ja survepunkt kaovad, kaob ka valu ise.

Mugavad jalanõud ning tallatoed on hea enesetunde aluseks. Siit edasi saab vajadusel hakata valima jalale muid abivahendeid, nagu näiteks kannapolstreid, varbaeraldajaid, varba- ja päkakaitsmeid.

Oluline on meeles pidada, et juhul, kui jalanõus puudub võlvitugi ja kui hakkame jõuliselt suruma jalanõusse lisaks veel ka abivahendeid (varbaeraldajad vms), võime kasu asemel tekitada hoopis kahju. Jalanõu muutub sel juhul kitsamaks, varbaid surutakse veelgi enam üksteise peale, mistõttu surve kasvab. See kõik võib viia jalaprobleemide süvenemiseni.

Veebruaris Solos tallatoed YA Apteekides soodushinnaga.

Tooted leiab Rakvere Vaala Keskuse Apteegist Lõõtspilli 2 (Vaala Keskus) ning teistest YA Apteekidest üle Eesti.

Kuulutaja