Omniva Rakvere jaotuskeskus kogub vähekindlustatud peredele koolitarbeid

Teisipäeval alustas Omniva Rakvere jaotuskeskus aktsiooniga, mille raames kogutakse kooliasju Rakvere linna vähekindlustatud perede lastele. Kooliasjade kogumiskast pandi püsti Rakvere postkontorisse ja asju saab sinna igaüks viia kuni 14. septembrini. Projekti koostööpartneriks on Rakvere Linnavalitsus, kes aitab kogutud esemed lasteni toimetada.

Oodatud on kõik koolitarbeid: uued vihikud, kaustikud, pliiatsid, pastakad, kunstitarbed jne. Hinnatud on ka puhtad ja vähekasutatud pinalid, koolikotid ja õppimist toetavaid raamatud (teatmeteosed, sõnaraamatud, atlased jne).

Rakvere jaotuskeskuse juhi Sigrid Karoni sõnul tuli initsiatiiv selline toetus käima lükata jaotuskeskuse töötajatelt. „Kuuldes, et Rakveres on ligi 50 last, kes alustavad õpiaastat tühja koolikotiga, mõtlesime, et saame üheskoos neid lapsi aidata ja puuduvad koolitarbed kokku koguda. Usume, et meie kõigi võimuses on maailma paremaks muuta ja alustama peab just oma kodu lähedalt,“ ütles Karon.

„Pole saladus, et paljudel peredel on jäänud ka koolitarbed koju kasutuna seisma, sest lapsed on suureks kasvanud. Kohalike õpetajate sõnul on peresid, kel ei jätku vahendeid isegi kõige tavalisemate vihikute, pliiatsite ning kunstitarvete ostmiseks. Harvad ei ole ka juhused kui õpetajad neid ise kooliaasta vältel lastele soetavad,“ lisas jaotuskeskuse juht.

Kuulutaja

Kogumiskast.

Foto: Omniva