Selgus Võsu kooli ideekonkursi võitja

Haljala Vallavalitsus kuulutas suve hakul välja Võsu kooli ja lasteaia hoone ehitamise eesmärgil eskiislahenduste ideekonkursi, kuhu laekus 15 tööd. Võitjaks kuulutati ideekavand REHE, preemia suuruseks oli 10 000 eurot. Ideekavandi taga seisab osaühing Kolm Pluss Üks.

Võidutöös on uus hoone paigutatud ajaloolise hoone taha, olles samal ajal ka eraldi vaadeldav. Peasissekäik on planeeritud vanast koolimajast, mis võimaldab eksponeerida vana ja uut harmoonias.

Kuigi sarnase kontseptsiooniga – pikk maja ajaloolise hoone taga – võistlustöid oli veel, edestas Rehe teisi konkurente plaanilahendusega. Žürii hinnangul oli selle töö puhul logistika paremini lahendatud: lasteaia paigutus, eraldi saalimaht hoone otsas ja selle juures sissepääs, ajaloolise hoone lahendus, keskne vaheruum, arvutiklassi lahendus.

Edasiste sammude osas tõi Haljala valla majandus- ja hankejuht Annes Naan välja, et kõik konkursil osalejad olid valmis koostama võidu korral tööprojekti 170 000 euro eest. „See oli juba konkursi tingimustesse sisse kirjutatud,“ ütles ta. „Selle jaoks on finantsid ka järgmiseks aastaks valla eelarvestrateegiasse planeeritud. Kooli ehitamiseks vaja minevad vahendid tuleb aga alles leida,“ lisas Naan.

Teise koha sai OÜ b210 ja Platvorm OÜ ühisprojekt Luide, kolmanda koha pälvis Ateljee Null OÜ ideekavandiga Vaskuss. Preemiate suuruseks oli vastavalt 5000 ja 3000 eurot. Välja anti ka kaks 1500 euro suurust ergutuspreemiat.

Kuulutaja

Võidutöö teostas OÜ Kolm Pluss Üks.