10. detsembrist muutuvad rongisõidu hinnad

piletihinnad

Elron annab teada, et alates 10. detsembrist hakkavad kehtima uued rongipiletite hinnad. Samast kuupäevast lisandub edelasuunale Valdeku peatus.

„Rongipiletite hinnad tõusevad keskmiselt 5 protsenti. Enamasti tähendab see, et piletihinnale lisandub 10–20 senti, loomulikult jäävad kehtima ka Elroni poolt pakutavad soodustused sõidukaardiga ja internetist ostmisel,“ selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. „Kindlasti ei tähenda see, et hinnad muutuvad igal pool ühte moodi – mõnel pool on hinnatõus suurem, kuid on ka hindu, mis ei muutu.“

Kongo nentis, et hinnatõusul on mitmeid põhjuseid. „Ühelt poolt lisanduvad väljumised – oleme seadnud eesmärgi igal aastal sõiduplaani reisijate vajadustest lähtuvalt tihendada. Seekord lisame täiendava väljumise Valga liinile ning kauaoodatud ekspressrongi Narva liinile. Ühtlasi mõjutavad meid oluliselt taristu kasutustasu tõus, rongide läbisõidu kasvust tulenevad suuremad hooldus- ja remondikulud, samuti kütuse- ning tööjõukulud.“

10. detsembrist lisatakse edelasuunale Männiku asumisse uus Valdeku peatus, mis annab senistele rongireisijatele täiendava võimaluse liikuda edasi Nõmme ja Mustamäe suunal. Samuti saavad edaspidi ka Männiku elanikud sõita kesklinna mugavalt rongiga. Uus peatus hakkab olema edelasuunal viimane Tallinna linna sees olev peatus, mistõttu on ka I ja II tsooni piir edaspidi Liiva peatuse asemel Valdekus ning Liiva peatus nihkub I tsooni.

Et ühtlustada tsoonipiiride kaugusi Tallinnast, muutuvad mõnevõrra ka teiste tsoonide piirid – Edelasuuna IV tsooni piir hakkab edaspidi olema Keava peatuse asemel Raplas ning Idasuuna IV ja V tsooni piir Nelijärve asemel Aegviidus. Selliselt saab I–IV tsooni piletiga sõita Tallinnast ligikaudu sama kaugele nii ida-, edela- kui ka läänesuunal.

10. detsembrist kehtima hakkavad uued hinnad ja tsoonikaart on leitavad Elroni kodulehelt elron.ee/piletid/piletite-hinnad/.

Kuulutaja