Rakvere spordihall sai ägeda seinamaalingu

Rakvere spordihalli otsaseina elavdab Maria Pluutuse kavandi järgi Robots for Humanity MTÜ roboti prinditud seinamaaling. Ligi sajal ruutmeetril laiuvale pildile mahuvad ära nii Rakvere sümbol tarvas kui lustlikud spordipoisid- ja tüdrukud.

Rakvere linn korraldas aprillis oma linna koolinoortele konkursi, mille eesmärk oli luua spordihalli Kooli tänava poolsele otsaseinale omanäoline seinamaaling, mis kannab sõnumit „Sport ja noored“. Kaheksa töö seast osutus žürii otsusega võitjaks Rakvere gümnaasiumi 11. klassi õpilase Maria Pluutuse looming.

Neiu ütles, et sai konkursist teada üsna hilja ja kõhkles veidike osavõtu suhtes. „Kui juba tööle asusin ja pärast mitme kavandi nurjumist tarva juures jalutades inspiratsiooni sain, läks töö juba sujuvamalt. Soovitan siiralt kõikidel kunstihuvilistel noortel julgelt osaleda erinevatel väljakutsetel ja muudkui katsetada, katsetada, katsetada kuni soovitud tulemus käes on, sest kaotada ei ole ju midagi,“ sõnas Maria Plutus.

Võidutöö seinale trükkimist alustas spetsiaalne robot 1. juuni hommikul ja sai ülesandega valmis veidi enne südaööd.

Rakvere abilinnapea Laila Taluniku sõnul oli seinamaalingukonkursi eesmärk ärgitada noorte pealehakkamist ja julgust osa võtta uutest väljakutsetest. Abilinnapea tõdes, et nii skate-pargis kui spordikeskuses käivad enamasti just noored ning oli loogiline noori ka seinamaalingu sündi kaasata.

„Mul oli väga hea meel näha eripalgelisi erinevate emotsioonidega laetud kavandeid, mille seast osutus enim meeldinuks Maria eskiis, kus oli kokku seotud nii sporditemaatika kui Rakvere linna sümbolid. Väga tore oli see, et inimfiguuridel ei olnud näoilmeid, mis võimaldab lennata kujutlusvõimel kuhu iganes,“ rääkis abilinnapea Talunik.

Esitatud töid hindas nii žürii, kui toimus rahvahääletus Rakvere linna Facebooki lehel.

Kuulutaja

Teisipäeval kanti võidutöö spordihalli otsaseinale. Foto: Martin Piir