4 nõuannet, kuidas hoida kodu puhtana

Kas sinu jaoks on kodu koristamine tüütu? Jah, tõesti, see võib muutuda üpriski tüütuks tegevuseks, kuna seda tuleb teha tihti ning see võtab palju aega. Oleme kokku pannud nõuanded, kuidas lihtsustada koristamist ja hoida see kauem puhtana.

Kasuta robottolmuimejat

Robottolmuimeja on üks viimaseid ja paremaid kodutehnika leiutisi, sest see hoiab tõepoolest sinu aega kokku ning muudab koristamise palju lihtsamaks. Selliseid tolmuimejaid on võimalik soetada väga paljude erinevate brändide poolt, Mamibot tolmuimeja on üks võimalik variant. Avasta Mamibot robottolmuimeja võimsus ja töövõime, mis on imetlusväärne. Robottolmuimeja suureks eeliseks on see, et see teeb sinu eest ära kogu tolmu imemise. Tõepoolest on kodudes ka keerulisemaid kohti, kust tuleb pärast Mamibot robottolmuimeja kasutamist ise üle käia, aga ka vaatamata sellele hoiad robotit kasutades palju aega kokku. Nii Mamibot robottolmuimeja kui ka teiste brändide mudelid tulevad erinevate funktsioonidega, millega puhastada vaipasid kui ka siledat põrandat. Kui sul on kodus lemmikloomad, siis robottolmuimeja on sinu jaoks lausa kohustuslik tarvik, sest enam ei pea nii tihti koristama looma karvade järelt. Seadista robottolmuimeja nii, et see puhastaks sinu eest kasvõi iga päev. 

Pese iga toidukorra järel nõud ära

Peale tolmu imemise on üks aeganõudvamaid tegevusi ka nõude pesemine. Muidugi on juba tänaseks paljudes kodudes nõudepesumasinad, aga kõike kahjuks ei ole mõistlik või ei saa seal pesta. Niimoodi kuhjuvadki erinevad nõud või potid ja pannid kraanikaussi. Selleks, et seda ei juhtuks, tuleb kõik pesta ära kohe pärast söömist. Nii väldid suuri nõude hunnikuid köögis või kraanikausis. Kusjuures, kas sa teadsid, et see ei ole ka sinu pannile hea, kui leotad seal vett tükk aega?

Kui nõudepesumasin on täis, pane see kohe tööle, et saaksid kiiresti võtta kasutusele puhtad nõud. Kui see on pesemise lõpetanud ja nõud on kuivanud, tõsta need kohe kappidesse ja riiulitesse, et need ei jääks kauaks ajaks seisma.

Pane asjad pärast kasutamist õigesse kohta tagasi

Kodu läheb tihtipeale sassi seetõttu, et erinevad asjad, mida oleme millegi jaoks kasutanud, jäävad laokile. Selleks võivad olla nii mustad sokid, mis keset magamistuba lebavad või hoopis erinevad raamatud, mänguasjad või midagi muud. Kui sa kasutad midagi millegi tegemiseks, siis pane see alati pärast sinna tagasi, kust sa võtsid. Seda järgides ei teki sul koju erinevaid kohti täis asju, mis sinna ei kuulu.

Tee igal hommikul oma voodi ära

Tehtud voodi on väga ilus – kas pole nii. Ärka hommikul, tee ära kõik vajalikud hommiku rutiinid, olgu selleks siis jalutamine, jooga, söömine ja pesemas käik või midagi muud. Kuid kindlasti ära unusta pärast seda teha ära oma voodi. Kui sa saabud pärast pikka päeva töölt koju, on hea vaadata ära tehtud ja ilusat voodit. 

Selleks, et sinu kodu püsiks korras ja puhas, pane alati asjad sinna, kuhu need kuuluvad ja korista natukene kasvõi iga päev. Nii ei pea sa väga palju aega kulutama suuremale koristamisele.