5 põhjust, miks lapsed armastavad Playmobil mänguasju

Öeldakse, et mängimine on väikese inimese töö. Selleks, et mängimine õnnestuks ilma probleemideta ja sujuvalt, on vaja mänguasju. Üheks laste lemmikuks on Playmobil mänguasjad. Need on arendavad mängud, mis on olemas erinevates vanustes lastele. Need aitavad lastel avastada maailma ning arendada oma kujutlusvõimet.

Mis on Playmobil mänguasjad?

Playmobili kaubamärk leiutati 1974. aastal Saksamaal. Leiutati väike lelu, mis on täpselt nii suur, et mahub lapsele kätte. Kujukese näod näevad välja sellised, nagu oleks lapsed nad joonistanud, mistõttu on  neil suu ja silmad, kuid puudub nina. Nende mänguasjade abil saab laps mängida erinevaid rolle ja võtta ette seiklusi.

Pisikest kujukest on muudetud ja täiustatud aja jooksul, kuid põhilised omadused on jäänud endiseks. Kuju sai aastate jooksul populaarseks. Tänapäevaste Playmobil kujukeste juures on komplektina kaasas ka sõidukid, ehitised, aksessuaarid, ja muud põnevad lisad. Playmobili mänguasjad meeldivad lastele väga. Toome teieni 5 põhjust, miks see niimoodi on.

1.  Need on huvitavad

Playmobili mänguasju on saadaval erinevates kujundites. Olemas on nii kokkupandavad mänguasjad kui ka arendavad mänguasjad. Samuti on neil lai valik erinevaid mänguasju, mida on saadaval vastavalt lapse huvidele – olemas on nii autot, hobused, lohed kui ka merineitsid. Peale selle saab mängida ka tuntud multifilmidest pärit tegelaskujudega – näiteks robotite, printsesside, loomade ja tuntud ametitega tegelastega. Peale selle on olemas ka muud lelud, nagu näiteks autod, lennukid ja laevad, mis võimaldavad luua veelgi põnevama mängumaailma. Laps võib tegelasele anda nime ja loo, mis arendab loomingulist mõtlemist ja motoorikat, kuna laps paneb komplekti kokku. Kuna mängida saab koos sõpradega, arenevad seetõttu ka sotsiaalsed oskused.

2.  Neid on olemas igas vanuses lastele

Playmobil mänguasjad on mõeldud lastele vanuses 4-10 ja nii poistele kui ka tüdrukutele. Siiski jagunevad nad erinevate vanusekategooriate vahel, sest nende ehitus on erinev. Osa mänguasjadel võivad olla väikesed detailid, mistõttu ei sobi nad väikestele lastele ja beebidele.

Kui laps on juba suurem, siis tasuks valida sellised mänguasjad, mis talle meeldivad. Niimoodi võite olla kindel, et laps tunneb mänguasja vastu huvi ja et see ei jääks niisama vedelema. Peale selle teavad suuremad lapsed enamasti ise rohkem, mis neile päriselt huvi pakub.

3.  Lai valik

Playmobil mänguasju on olemas lai valik nii erinevas suuruses kui ka hinnaklassis. Sedasi on  lapsel võimalik oma mängumaailma laiendada – kui alguses on olemas väiksem komplekt, siis saab hiljem lisada suurema. Alguses sobib näiteks printsess, kellele saab juurde soetada lossi või kruiisilaeva. Peale selle on võimalik osta juurde teisi kujukesi.

Mängukomplektid on disainitud niimoodi, et nad oleksid justkui vähendatud koopiad sellest, mis päris maailmas on. Igale detail on tehtud just selliseks, et lapsel oleks võimalikult palju rõõmu sellega mängimisel. Mänguasjadega saab kombineerida ka päris elu – päris vett on võimalik kasutada mänguleekide kustutamisel. Tuletõrje paaki käib vesi, mis liigub mööda voolikuid. Osa detaile ei pruugi olla alguses märgatavad, mistõttu võivad paljude asjade funktsioonid pakkuda hilisemaid üllatusi.

Mänguasjad jagunevad 2 populaarsemasse seeriasse: Family Fun ja City Action. Neist esimene võimaldab lapsel tuua kogu pere kokku – lapsed avastavad telkimise või isegi suure puhkamise kompleksi. Sealt ei puudu mahlabaar ja bassein. City Action näitab lapsele inimesi ja linnasid, kus ei pruugi olla elu kõige lihtsam. Samuti on seal erinevad sõiduvahendid ja näiteks liftid, mis viivad mängus osalejad ühest kohast teise. City Action seeria üheks populaarseimaks komplektiks on politseikomplekt, mis sisaldab lisaks hoonele ja kujukestele ka relvi ja muid taolisi vidinaid. 

4.  Kerged

Playmobili üheks eeliseks on kindlasti see, et nende mänguasjad on kerged. Seetõttu on lapsel mugav nendega mängida, kuna ei ole vaja karta, et võiks ennast kuidagi ära lüüa või haiget saada. Samuti on neid mugav ja lihtne kaasas kanda, mistõttu saab laps neid pikemale sõidule kaasa võtta. Peale selle on niimoodi võimalik koos sõpradega mängida, kui sõbral peaks olema see komplekt, mida teil veel pole. Niimoodi on mängimine huvitavam ja lõbusam.

5.  Kvaliteetsed ja ohutud

Üheks oluliseks kriteeriumiks mänguasjade juures on kindlasti kvaliteet. Kui peres on mitu last, saab mänguasjad vanemalt nooremale edasi pärandada. Seetõttu oleks hea, et mänguasjad peavad vastu pikki aastaid. Playmobili mänguasjad on kvaliteetsed, sest neid toodetakse Euroopa riikides asuvates tehastes – Saksamaal, Tšehhis, Maltal ja Hispaanias. Mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, mis on täiesti ohutud. Mänguasjad on kaitstud kriimustuste ja kahjustuste eest, kuid on samas mürkidest vabad ja hüpoallergeensed. Värvid säilivad erksana pikka aega.

Playmobili mänguasjad parimate hindadega leiate Kaup24 veebipoest!