6 viisi küünte tugevdamiseks

Küüned on üks neist asjadest, millele naised ja mehed, palju tähelepanu pööravad. Aga kas see on ka ime – on ju korralikud ja terved küüned meie visiitkaart, on esinduslikud ja teatud värvi küüned võivad rõhutada naise elegantsust, rafineeritust või mängulisust. Kuid isegi kõige ilusam küünedisain ei tundu veatu, kui küüned ise ei ole terved. Seepärast on oluline nende eest hästi hoolitseda, kasutada kvaliteetseid tooteid ja hellitada neid teatud hooldustega. See kehtib eriti siis, kui teie küüned on nõrgad, haprad, äärmiselt painduvad või õhukesed. Nii et siin on mõned viisid, kuidas oma küüsi tugevdada.

Elustiili muutused

Küüned reageerivad stressile, kehvale toitumisele (sest nad saavad palju vähem vajalikke toitaineid), väsimusele ja muudele meie elustiili aspektidele, nii et kui soovite oma küüsi tugevdada, peate oma eluviisile veidi rohkem tähelepanu pöörama.

Kõigepealt loobuge halbadest harjumustest. Ja antud juhul ei räägi me mitte ainult alkoholi tarvitamisest ja suitsetamisest, vaid ka sellistest harjumustest nagu küünte hammustamine.

Ja natuke tähelepanu toitumisele. Lõppude lõpuks saame toidust suure hulga vitamiine, mineraalaineid ja muid väärtuslikke aineid, mida vajame oma naha, juuste, küünte jaoks. Kui soovite nautida terveid küüsi, on hea mõte lisada oma toidusedelisse C-, A-, E- ja B-vitamiini sisaldavaid toiduaineid. Olulised on ka sellised mineraalid nagu seleen, raud ja tsink. Kaltsiumil on samuti oluline mõju küünte tugevusele.

Õige küünte lakkimine ja laki eemaldamine

Enamusele meist meeldib oma küüsi värvida, eks? Kuid vähesed teavad, et enne küünelaki pealekandmist on soovitatav katta oma küüned küüneplaati tugevdava aluskreemiga, mis sobib ideaalselt ka küünelaki tugevdamiseks. 

Lõpuks on oluline ka küünelaki eemaldamine. Parem on mitte kasutada atsetooni, sest see kuivatab küünenahkasid ja kahjustab küüneplaati. Kui kasutate kauakestvat geellakki, on kõige ohutum lasta see eemaldada spetsialistil. Kui aga soovite seda tööd kodus teha, siis valige selle eemaldamiseks kas viili või spetsiaalse lahusti. Selles kontekstis oleks küüneviil tervislikum valik.

Professionaalne maniküür

Kui teil on nõrgad küüned, siis soovitavad Klipshop küünehoolduseksperdid valida professionaalne maniküür. Ilusalong kasutab kvaliteetseid tooteid, häid vahendeid ja omab rikkalikke teadmisi mitte ainult sellest, kuidas teha maniküüri, vaid ka sellest, kuidas toime tulla nõrkade küüntega. Veelgi enam, spetsialistid võivad märgata, kui küüned on kahjustatud, näiteks seene või muude haiguste tõttu, mis võivad olla ka nende nõrgenemise põhjuseks.

Maniküür, mida teeb selle valdkonna spetsialist, minimeerib küüneplaadi kahjustamise riski vana laki eemaldamise, küüne viilimise, küünenaha trimmimise või mõne muu toiminguga.

Kodus maniküüri tehes on väga oluline kaitsta küünenahka ja küüneplaati. Ärge viilige küüsi liiga kõvasti, ärge viilige küünepinda, ärge lõigake küüsi kääridega ja ärge lõigake küünenahka liiga lühikeseks. 

Keskendumine käte nahale

Tervete ja ilusate küünte saamiseks sama oluline hoolitseda ka käte naha ja muidugi küünenaha eest. Kasutage kätele niisutavat ja toitvat kreemi ning kandke regulaarselt spetsiaalselt küünenahkadele mõeldud õli.

Samuti kandke kodutööde tegemisel kindaid, eriti kui kasutate kodukeemiat, sest see on kasulik nii teie kätele kui ka küüntele.

Käte- ja küünevannid

Üks lihtsamaid võimalusi on teelusikatäis meresoola ja pool liitrit sooja vett. Segage sool kausis, kastke käed vette ja jätke need umbes 15-20 minutiks vette. Pärast kuivatamist kanna peale toitev kreem. Need vannid aitavad pehmendada käte nahka, tugevdavad küüsi ja toidavad küünenahka.

Talvine hooldus

Klipshopi ekspertide sõnul väärivad meie küüned erilist tähelepanu külmal aastaajal, mil nad puutuvad kokku külma, temperatuurikõikumiste, kuiva siseõhu ja muude teguritega. Käed muutuvad kuivaks ja nii ka küüned. Seega on oluline kanda talvel õues kindaid, kanda öösiti toitvat kätekreemi, ideaalsed on oliivi-, kookos- ja argaaniaõli sisaldavad tooted ning kahjustatud küünte puhul on asendamatu ristikiviõli.

Oluline!

Tasub tähelepanu pöörata sellele, kas teie küüned on alati olnud nõrgad või on need muutunud nõrgaks alles hiljuti. See on oluline, sest nõrgad ja haprad küüned võivad olla ka märk teatavatest haigustest, näiteks südameprobleemidest, diabeedist või muudest haigustest. Nõrgad küüned võivad olla ka stressi, väsimuse või hormooniprobleemide tulemus. Seega, kui teie küünte probleemid on alanud ootamatult, võiks olla hea mõte külastada oma arsti, et veenduda, et teie küüned ei taha teile midagi öelda.