Ametikooli õpilaskodu kuulutati avatuks

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsil oli lisaks riigigümnaasiumi võidutöö väljahõikamisele teinegi põhjus Rakvere külastamiseks – toimus Rakvere Ametikooli õpilaskodu pidulik avamine.

Liisi Kanna

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteeris BOA OÜ ning arhitektuurilahenduse autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets. Tegu on igati kaasaegse hoonega, mis vastab liginullenergia nõuetele. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne: neljakorruseline ja ristkülikukujuline. Uues õpilaskodus on kohti 200 inimesele.

Lisaks valmis ka mitmeotstarbeline spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et hoone on oluline ka tulevase riigigümnaasiumiga seoses. „Rakvere Ametikooli ühiselamu ei ole ainult õpilaskodu kutsehariduse õpilastele, kes põhikooli järgselt siia tulevad, vaid on ka koduks kõigile neile, kes tahavad siin ennast täiendkoolitada ning vastab tõenäoliselt ka nende laste ootustele, kes tahavad kaugemalt tulevasse gümnaasiumi tulla,“ sõnas minister.

Rakvere linnapea Triin Varek avaldas lootust, et mõningatel juhtudel võiks ruume kasutada ka linna asutused. „Rakvere linnal on alati olnud ametikooliga hea koostöö ja ma usun, et nii see ka jätkub. Võibolla on siin võimalus meie allasutustel, nii spordikeskusel kui kultuurikeskusel, kooli hooajavälisel ajal teatud linnasündmuste puhul sõlmida kokkuleppeid majutuse kasutamiseks,“ arutles linnapea.

Ametikooli direktor Kuno Rooba tunnustas kõiki asjaosalisi. „Täna hing sees hüppab rõõmust. Kõik need lubadused, mida nurgakivi panemisel nii ehitaja kui Riigi Kinnisvara meile andsid, on saanud teoks,“ avaldas direktor heameelt.

„Oleme tänulikud selle üle, et Rakvere Ametikool on saanud oma kauaoodatud õpilaskodu. See õpilaskodu on väga hubane välja kukkunud. Ja väga palju inimesi on sellesse protsessi panustanud,“ lausus Rooba, misjärel andis ehitusega tihedalt seotuile üle kooli tänukirjad.

Peatöövõtjaks olnud AS Merko Ehitus juhatuse liige Jaan Mäe rääkis avamisel, et hoone ehitus kulges igati plaanipäraselt. Ka tõi ta välja, et huvitav ja ühtlasi teatav väljakutse on ehitada hoonet, kus tööd jälgivad ka tulevased kolleegid. „On ju teada, et Rakvere Ametikool koolitab ka ehitusmeistreid ja -spetsialiste ning kindlasti tehti selle ehituse peale ohtralt ekskursioone,“ sõnas Mäe.

Õpilasomavalitsuse nimel sõna võtnud Markel Saar võrdles õpilaskodu sibulaga, millel on mitmeid kihte. Range esmamulje all peitub teine kiht, mis on peidus tubades ja võimalustes. „Kõvasti rohkem privaatsust, igas boksis oma köök ja dušinurk. Ilmselt pole me esimese nädalaga veel kõiki võimalusi märganud ja proovinud,“ nentis Saar.

„Kolmas kiht saab elanike kujundatud. Iga seal veedetud hetkega muutub tuba hubasemaks. Ilmselt vormub ka just sellele hoonele iseloomulik kambavaim. Võib-olla on veel neljas, viies, kuueski kiht, mida avastada,“ mõtiskles esmakursuslane Saar.

Vasakult: Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba tutvustamas õpilaskodu Rakvere linnapeale Triin Varekule ning haridus- ja teadusminister Mailis Repsile. Foto: Liisi Kanna