Arlekiin satub ohtu

Eelmisel nädalal jõudis kinodesse märuliseiklus „Röövlinnud (ja Harley Quinni erakordne vabanemine)“, kus moeteadlik naispahalane leiab liitlased.

Tõnu Lilleorg

Linateose tegevus toimub väljamõeldud linnas nimega Gotham City, mis on tuntud eelkõige Batmani ja Jokkeri elupaigana. Eeskujuliku tänavainimesena kuulub Harley Quinni (mängib Margot Robbie) päevadesse eelkõige linna peal hulkumine. Nagu näete, meenutab tema nimi sõna „arlekiin“, mis tähendab veiderdajat.

Harleyle meeldib kohutavalt end segada kummalistesse olukordadesse, sest selline on tema loomus. Talle meeldib tohutult inimeste ärritamine ja enda kõige suvalisemate uitmõtete teostamine. Ta on pahalane, kes naudib elu ja selle elu juurde kuulub kuritegude sooritamine.

Filmi alguses selgub, et linna kuritegelik autoriteet Jokker on Harley maha jätnud. See tähendab, et neiul pole enam kaitset ja terve hulk isikuid, kellele ta on halba teinud, tahavad talle nüüd kätte maksta. Nii ta põgeneb.

Selle käigus tutvub Harley vargaplika Cassiga (Ella Jay Basco), kelle tabamise eest on üks suurkurjam pannud välja hiigelpreemia. Nagu endal veel muret vähe oleks, võtab Harley vargaplika oma kaitse alla. Peagi kohtab ta teisigi naisi, kel meeldib õigluse nimel käised üles käärida.

Margot Robbie`t näeme tänavu juba teises uues filmis, kuna jaanuaris jõudis ekraanile „Pommuudis“. Harley Quinni mängis Robbie esmakordselt mõne aasta eest filmis „Suitsiidisalk“, mis jutustas olukorrast, kus pahalastest moodustati eriülesandaga rühm. Harley Quinn on endine psühhiaater, kes armus oma ravialusesse Jokkerisse, sai viimase poolt piinatud ja sattus nii halvale teele.

„Suitsiidisalk“ teenis muide Oscari parima jumestuse kategoorias. Samuti sai too film mitmeid eriauhindu, mida jagasid teismelised kinokülastajad. See, et Harley Quinn jõuab nüüd publiku ette uues linateoses, kus tema on peategelane ja loo jutustaja, on suuresti Margot Robbie teene. Nagu näitlejatar ühes intervjuus rääkis, on vähe filme sellistele teismelistele tüdrukutele ja noortele naistele, kellele meeldib kambas liikudes aega veeta, täpselt nagu Robbie oma elus palju on teinud.

Rakvere Teatrikino näitas filmi mõne seansi jagu, millele lisa ilmselt enam ei tule. Suuremates kinodes on linateos mängukavas jätkuvalt olemas.

Bravuur ei jäta Harley Quinni kunagi maha. Foto: kaader filmist