Augustis annab Kellerteater külalisetendusi Rakveres

Augustis on Kellerteater oma põnevuslavastuste programmiga „Virumaa värinad“ Rakveres. 11. augustist kuni 19. augustini saab Köster Gööcki Majas Rakveres, aadressiga Spordi tänav 14, näha teatri mitmeid uuemaid ja menukaimaid lavastusi, lisaks on kavas ka Kellerteatri lavastuste salvestuste seansid ning minifestivali jaoks avatakse publikule Gööcki kohviku uksed.

„Kellerteatri lavastusi on kutsutud Tallinnast välja juba teatri asutamisest saati, kuid keerulised piiranguid täis ajad on neid oodatud külastusi muudkui edasi lükanud. Augustis saab teoks esimene suurem väljasõit Virumaale kümne sündmusega, mida võiks kokkuvõttes nimetada lausa väikeseks festivaliks. Uhke tunne on avada Rakveres publikule ka täiesti uus koht – Köster Gööcki Maja. See on ajaloolise elementaarkooli hoone, kus on õppinud mitmed Eesti suurkujud, ja mida kutsuti kunagi rahvasuus seal tegutsenud legendaarse õpetaja järgi, köster Gööcki kooliks. Kaua tühjana seisnud koolimaja atmosfäär sobib põnevusteatri müstiliste lugudega ideaalselt ja koostööd selle ägeda uue kohaga Lääne-Virumaal on plaanis jätkata kindlasti ka edaspidi,“ kommenteeris suvist gastrolli Kelllerteatri juht Vahur Keller.

11. ja 12. augustil toob teater Rakvere publiku ette Grigori Osteri „Õuduste kooli“ ning Edgar Allan Poe/Vahur Kelleri „Marie Roget’ mõistatuse“, 13. ja 14. augustil etendub Kellerteatri uusim lavastus Soile Mäkelä üksilduskomöödia „Madame Brigitte“, laval Sandra Lange, 18. ja 19. augustil saab Lääne-Virumaa rahvas nautida Vahur Kelleri ja Meelis Kubo ühisloomingus sündinud lavastust „Armunud alkeemik“.

Lisaks saab suurelt kinoekraanilt vaadata 14. augustil Teele Uustani ja Sandra Lange lastelavastust „Canterville’i kummitus“ ning 15. augustil Vahur Kelleri „Mõrvad Rue Morgue’il“.

Kuulutaja

Muuhulgas etendub Rakveres Köster Gööcki Majas Edgar Allan Poe/Vahur Kelleri „Marie Roget’ mõistatus“. Foto: Siim Vahur