Austatud õpetajad!

Taas kord on kätte jõudmas 5. oktoober, mil üle Eesti tähistatakse õpetajate päeva. Sel päeval tõstetakse õpetajad ja nende panus pjedestaalile, kuid kindlasti ei ole üks päev aastas piisav väärtustamaks teie tööd.

Kevadine koroonaviiruse puhang, selle tõttu kehtestatud eriolukord ja üleriigiline distantsõpe panid pedagoogid nõudlikku olukorda, kus sisuliselt paari päevaga oli vaja ümber korraldada igapäevane õppetegevus, et teadmiste jagamine noortele inimestele kulgeks võimalikult tavapäraselt ja hariduse omandamine jätkuks.

Toomas Hendrik Ilves on öelnud, et „õpetaja on inimene, kes hoolsa aednikuna paneb iga päev tükikese oma mõistusest ja südamest noortele kaasa“. Igapäevaselt hariduspõllul kündes külvate te õpilastesse tarkuse ja headuse seemneid, mille võrseid saab hinnata aastate pärast.

Õpetaja on see, kes saab noorele inimesele kätte näidata teerajad, teda suunata, julgustada ja toetada teadmiste omandamise pikal teel. Õpetaja on ka eeskujuks, kes oma väärtushinnangute ja ellusuhtumise läbi kujundab noore inimese maailmavaadet.

Soovin teile, head õpetajad, et teil jätkuks ikka südamesoojust ja hingejõudu, head tahet, silmasära ja rõõmu! Tänan teid südamega tehtud töö eest!

Südamlikku ja meeldejäävat pidupäeva teile!

Triin Varek,

Rakvere linnapea