Endisele Rakvere kolledži hoonele otsitakse väärikat kasutust

Rakvere Pikk tn 40 hoone. Foto: Kristel Mänd

Sel nädalal külastasid Rakvere linnavalitsust Tallinna ülikooli esindajad, et arutleda Pikk tänav 40 asuva endise Tallinna ülikooli Rakvere kolledži hoone tuleviku üle. Kohtumisel jäi kõlama mõte, et kuna hoone asub Rakvere linna kaunilt renoveeritud esindustänaval, on sellel suur potentsiaal.

Tallinna ülikooli arendusprorektori Katrin Saksa sõnul soovib ülikool leida hoonele väärikat kasutust. „Kõige kurvem on see, kui ajalooline maja tühjaks jääb. Praegu on see täiesti kasutatav,“ nentis Saks.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on püütud kaasa mõelda lahenduste leidmiseks, kuid hetkel ei ole Rakvere linnal hoone kasutamisele järele vajadust. „Oleks muidugi tore, kui sellises ajaloolises koolimajas jätkuks hariduse andmine, ka kohtumisel puudutasime kõrghariduse omandamise teemat Rakveres, kuid siin ülikool kahjuks võimalusi ei näe,“ märkis Varek, lisades, et mõistagi sobib hoone ka muude tegevuste jaoks.

Tallinna ülikooli eesmärk on praegu hoone ülalpidamiskulude vähendamine. „Oleme väga paindlikud ja avatud kõikidele koostööettepanekutele. Kõik edasised investeeringud on läbirääkimiste küsimus. Meie põhuhuvi on see, et väärikas hoone ei seisaks tühjalt ega hakkaks lagunema, vaid leiab uue võimaluse ja täitub taas elu ning inimestega,“ selgitas Saks. Hoonel on võimalus mahukaks juurdeehituseks, kuid selleks tuleb leida huviline, kes oma säravad ideed teostab.

Huvilistel palutakse ühendust võtta Tallinna ülikooli haldusosakonnaga e-postil terje.luide@tlu.ee.

Kuulutaja