Eric Marcus Jaanimets saavutas Raplas neljanda koha

Juuli keskpaigas toimus Raplas kardispordi Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Kadrina kardisportlane Eric Marcus Jaanimets hoidis kogu nädalavahetuse head kiirust ning püsis hooaja edetabeli liidritega samas tempos. Mini 60 võistlusklassis võttis osa 21 sõitjat – tegu on kõige võistlejaterohkema klassiga meistrivõistlustel.

Kvalifikatsioonis saavutas Eric Marcus tulemuse, mis üllatas ka kiireimaid konkurente – noormees sõitis välja kolmanda aja. Esimeses eelfinaalis tõusis ta kohe liidriks ning pingelises kaheksaringilises võistluses oli Eric Marcus finišis neljas.

Teises eelfinaalis tuli mängu ilmastik. „Kui starditi kuivas ja slick rehvidega, siis kolmandal ringil kastis vihmasadu raja kolm kurvi märjaks, mis oma ootamatusega üllatas võistlejaid. See tõi kaasa massilise väljasõidu ühes libedas kurvis, kus kaotasid juhitavuse kuus karti. Eric Marcus suutis üllatuslikust vihmast üle olla ning talitses oma karti pooleldi kuival ja pooleldi märjal rajal ning jõudis sõidu finišisse esimesena,“ kirjeldas noormehe isa ja treener Urmas Jaanimets, lisades, et see oli Eric Marcuse esimene sõidu võit EMV arvestuses.

Eelfinaalide tulemuste liitmisel alustas Eric Marcus finaalsõitu esimeselt kohalt. Finaali esimestel ringidel õnnestus Eric Marcusel liidrikohta hoida. Seejärel möödusid temast tehniliselt kiiremad võistelda ja Eric Marcus langes viiendaks.

Kuuendal ringil toimus tõsine avarii kahe konkurendi vahel, kuhu pidi sekkuma ka kiirabi ja võistlus katkestati. Abi andmise järel jätkati võistlust.

„Eric Marcus võitles korralikult neljanda koha eest. Pärast mõningast survestamist tegi ta möödasõidu konkurendist ning finišeeris neljandal kohal. See on parim koht, mille Eric Marcus Mini 60 klassis seni saavutanud,“ kommenteeris Urmas Jaanimets.

Järgmised kaks EMV võistlust toimuvad 2.–3. augustil Hiiumaal Käina kardirajal.

Kuulutaja

Eric Marcus kihutab kardil nr 5.

Foto: erakogu