ERR-i kanalites algavad valimissaated

„Valimisstuudio“ saatejuhid. Foto: Kairit Leibold

Euroopa Parlamendi valimiste eel toimuvad rahvusringhäälingu raadio- ja telekanalites valimissaated kandideerivate poliitikutega ning avatud on erileht ERR.ee portaalis.

ETV toob maikuu teisipäevadel kell 20 tele-ekraanile neli (esimene juba toimunud – toim) suurt valimisväitlust, mis võtavad ette olulised üle-euroopalised teemad nagu julgeolek, rändepoliitika, Euroopa Liidu laienemine jms. Saateid juhivad Liisu Lass, Andres Kuusk ja Mirko Ojakivi. Kahes osas toimuvad teledebatid annavad võimaluse kaasa lüüa ka televaatajatel – pärast „Aktuaalset kaamerat“ jätkuvas saates vastavad kandidaadid inimeste küsimustele. Kandidaatidele saab küsimusi esitada aadressil valimised@err.ee.

Juuni esimesel nädalal väitlevad ETVs järjestikustel õhtutel korraga kahe kandideeriva erakonna esinumbrid.

Maist läks käima ka Vikerraadio „Valimisstuudio“. Kuu aja jooksul küsitlevad Arp Müller ja Mirko Ojakivi igal teisipäeval ja neljapäeval kell 14.05 nimekirjade esinumbreid. Üksikkandidaate usutleb Lauri Varik alates 7. maist kell 13.05 saates „Uudis +“.

Valimistele on pühendatud ka Vikerraadio esmaspäevane erirubriik „Valimiskool“, milles kuni 20. maini kõnelevad eksperdid Euroopa Parlamendi rollist, tööst ja eelseisvatest valimistest.

ETV+ teeb valimiste eel kaks suurt debatti, neist esimene (29. mail) on pühendatud välispoliitikale ja julgeolekule ning teine (5. juunil) sotsiaalpoliitikale ja majandusküsimustele. Venekeelseid debatte juhivad Uljana Kuzmina ja Andrei Titov.

Raadio 4 toob alates 3. juunist kuulajateni kolm teemapõhist debatti, mille keskmes on Euroopa Liidu majandus, roheküsimused ja julgeolek. Kandidaate usutlevad Andrian Tšeremenin ja Artur Aukon.

Raadio 2 eetris kõlavad intervjuud kandidaatidega mai keskpaigast.

ERR.ee portaalis on avatud valimistele pühendatud lehekülg, kuhu koonduvad valimisi puudutavad uudised, praktiline info valimiste korralduse ja kandidaatide nimekirjadega. Maikuus lisandub lehele valijakompass. Samuti on üksikkandidaatidel ja erakondadel võimalus esitada portaalis kuni kolme minutiline pöördumine oma programmi tutvustamiseks. Valimiste erileht koos valimissaadete kavaga asub veebiaadressil err.ee/valimised.

Kuulutaja