TV3 suve suursündmuseks kujuneb jalgpalli EM-i finaalturniir

TV3 rõõmsameelne seltskond telesuve tutvustaval hommikukohvil. Foto: Ülo Külm

TV3 andis sel esmaspäeval korraliku ülevaate oma suveprogrammist. Kadrioru restorani Luik kogunes sel puhul reibas ja lustlik teleseltskond – Kalev Kruus, Taavi Libe, Andres Puusepp, Jürgen Pärnsalu, Eero Reinu, Arlet Palmiste ja paljud teised. Üllatuskülalisena astus hommikusel üritusel üles T.P. ehk kitarriga laulja Taavi Peterson.

Ülo Külm

Suvi kuulub jalkale! Tänavuse TV3 telesuve suursündmuseks on muidugi reedel, 14. juunil Saksamaal algav jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. TV3 ei näita jalgpallihuvilistele mitte ainult mänge, vaid tähtis osa on ka spetsiaalsel jalgpallistuudiol.

Huvitava faktina võib märkida, et EURO 2024 mõjutab otseselt ka TV3 uudistetoimetust. Alates 27. juunist on päevasündmuste kokkuvõte õhtul kahel korral ja ning jalgpallimatšide tõttu lausa erikava alusel. Või nagu „uudistepealik“ Liina Kanarbik ütles: „Jalka ajal on rütm teine!“

Keda aga prognoosib spordireporter Kalev Kruus EM-i võitjaks? „Hispaania!“ andis ta ilma pikemalt mõtlemata teada.

Reisisaated viivad Eesti saartele ja Lätti

Eriti põnevad suvised telesarjad TV3 tunduvad olevat „Läbi suve Taaviga“, „Suvesulased“, muhe motikatuur „Kurvist kurvi“ ja „Kilu seljakotis“. Hommikukohtumise hommikukohvi käigus tutvustasid neid järgemööda lähemalt Taavi Libe, Jürgen Pärnsalu, Arlet Palmiste ja Eero Reinu.

Arlet Palmiste Läti tuur (koos Jaagup Kreemiga, motikaretk, „Kurvist kurvi“) näib neist veel eriliselt lõbus ja teleka ette naelutav olema. „Läti on avastamist väärt. Erinevus eestlastest on selles, et Läti inimesed räägivad läti keeles. Lätis on hinnad keskeltläbi kolmandiku võrra odavamad kui Eestis. Liepaja on võrratu linn,“ pudenes Arletilt teavet lõunanaabrite kohta. Ning tagatipuks pidi neil lätlastel isegi kusagil keset metsa olema „päkapikulinn“.

Taavi Petersoni emotsionaalne uus lugu

Muusikalist külakosti pakkunud Taavi Peterson esitas TV3 üritusel vaid ühe laulu. Parajalt kirgliku „Kevade tulek“, mis olla valminud ühe päevaga ja mille tekst olevat isegi mõnele mehele pisara silma toonud…

Miks aga vahepeal Taavist midagi kuulda polnud? „Vähepeal läksin maale elama ja korjasin kukeseeni,“ tuli tähelt humoristlikus võtmes vastus.

Mida aga veel TV3 suveprogrammist välja tuua veel? Loomulikult ei puudu kavast „Kättemaksukontor“ ja „Suvekino“.