Grossi Toidukaubad avas Narvas kolmanda kaupluse

Kolmapäeval külastajatele uksed avanud Grossi Toidukaupade kauplus asub uuenduskuuri läbinud Tempo keskuses. Avapäev oli rahvarohke ning tagasiside positiivne.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus paikneb aadressil Tallinna mnt 52, kus varem tegutses mööblimaja. Nüüdseks kuulub kogu hoone OG Elektrale ning lisaks toidukauplusele leiab sealt palju muudki – lille-, lemmiklooma- ja kalapoe, ilusalongi, kaks sularahaautomaati ning lähiajal avatakse ka postkontor. Keskuse teist korrust rendivad endiselt mööblikauplused.

OG Elektra kinnisvarahaldur Kertu Olu rääkis, et tegu oli ettevõtte jaoks esimese hoonega, mille tarbeks tuli ka majajuht koostada, kuna tegu on suure keskusega, kuhu mahub palju erinevaid poode ja teenusepakkujaid.

Uuendustega alustati hoones aprilli alguses. „Ettevalmistustöödele kulus kaks kuud. Muutsime siseruumide planeeringut ja tegime sanitaarremonti. Suuri ümberehitusi ei teinud,“ märkis Olu.

„Mõned tehnosüsteemid vajasid kaasajastamist, vanade hoonete puhul võtab näiteks elektrisüsteemide korrastamine aega,“ lisas kinnisvarahaldur.

Toidukaupluse müügipinna suuruseks on ligi 650 ruutmeetrit, seal on kolm kassat ning tööd sai ühtekokku 20 inimest. „See on keskmise suurusega kauplus, kuhu mahub arvestatav sortiment,“ sõnas Olu.

Avapäev läks korda

Grossi Toidukaupade suure trumbina võib välja tuua eestimaise liha, mis on ettevõtte esindajate sõnul klientide poolt väga hästi omaks võetud. Ka avamisel võis suurt saginat näha just liha- ja kulinaarialeti ees.

„Ostjate tagasiside avapäeval oli ülimalt positiivne,“ kinnitas ettevõtte jaekaubandusjuht Üllar Lehesoo. „Kuulda võis palju kiidusõnu sortimendi ja üliheade hindade kohta,“ sõnas Lehesoo, lisades, et korduvalt märgiti ära just soodsat ostukorvi.

„Väga hästi läks kaubaks loomulikult sealiha ja meie omatoodang,“ kinnitas jaekaubandusjuht. „Avamisel sai ettevõtte oma tooteid ka degusteerida – suupistete lauda tuli aina täita,“ rõõmustas Lehesoo suure huvi üle.

Ka avapäeva sagina keskel uudistanud Ljudmillale jäi silma just omatoodang. „Muidugi maitsen ära Grossi tooted, neid ju mujalt ei saagi,“ sõnas proua. „Täna ostan kindlasti šašlõki tarbeks mõne kilo sealiha, see näeb väga ilus ja värske välja,“ lisas ta.

Kohapeal oli ka Grossi Toidukaupade kliendikaardi vormistamise võimalus, mida agaralt kasutati. „Uus pood tundub hästi hubane, hakkan siin kindlasti sageli käima, tegin siis kohe kliendikaardi ka ära,“ lausus läheduses elav Fjodor, lisades, et kauplus jääb täpselt tema liikumistrajektoorile.

Laienemine jätkub

Asukoht on keskusel tõesti soodne, paiknedes peatänava ääres ja suurte majade läheduses. Toidukaupluste vaheline konkurents on Narvas aga kõrge ning ka kõnealuse keskuse lähistel asub Maxima XX supermarket.

OG Elektra plaanib aga laienemist piirilinnas jätkata. Kokku on ettevõtte Narva soetatud viiest kinnistust nüüdseks Grossi Toidukaupade kauplused avatud kolmel. Esimene neist möödunud aasta septembris ning teine tänavu veebruaris.

2020. aasta jooksul plaanitakse kauplused avada ka ülejäänud kahel kinnistul, neist üks muide Tempo keskuse vahetus läheduses.

Avapäeval oli uut kauplust uudistama tulnud rohkelt inimesi.
Suurt huvi pakkus ostjatele sealiha ja ettevõtte omatoodang.
Klientide hulgas võis kuulda kiidusõnu kaupluse hubasuse kohta.

Fotod: Üllar Lehesoo