Grossi Toidukaubad laieneb Ida-Virumaal

_IGP8134

Kohtla-Järve lahuslinnaosas Orus avati Grossi Toidukaubad kauplus, mis on keti üheksas kauplus Ida-Virumaal. Peagi avab uksed ka kauplus Toila vallas Voka alevikus.

Liisi Kanna

Pinda on uue kaupluse hoones kokku 450 ruutmeetrit. AS OG Elektra omaniku Oleg Grossi sõnul tegutses seal varemgi pood, mis oli väga halvas seisukorras. „Remont kestis kolm kuud. Kauplus tuli täielikult renoveerida,“ märkis Gross ja lisas, et kauplusse paigaldati uus tehnoloogia.

Tegu on ka ainsa kauplusega Orus. „Tööde ajal olid kohalikud inimesed keerulises olukorras. Toitu käidi ostmas Jõhvis või Kohtla-Järvel. Aeg-ajalt teenindas elanikke kauplusebuss,“ märkis ettevõtja.

Uue kaupluse avamisel sai kuulda-näha kohalike elanike rõõmu, et ketikauplus tegevust alustab. Väikese paiga kohta oli uudistajaid avapäeval palju kohale tulnud ning elanikud kinnitasid, et kaupluse avamist oodati väga. „Vastuvõtt oli väga soe ja tagasiside positiivne,“ sõnas Gross.

Soodsamad hinnad

Ettevõtja nentis, et valdavalt hinnatundlike maakoha inimeste jaoks on ketikaupluse tulek ka rahaline võit, sest suudetakse pakkuda odavamaid hindu kui külapoes. Ära tasub ka märkida, et OG Elektra on viimastel kuudel nii Delfi kui Postimehe hinnavõrdluste tabelite tipus – Eesti kõige odavam kaubanduskett.

Lisaks tõstis Gross esile toore liha ja lihatoodete kättesaadavuse. „Ida-Virumaal on valdavalt venekeelne ostjaskond. Venelannad on teadaolevalt kõvad perenaised, neile meeldib ise toitu valmistada. Toores liha on meie keti trump,“ selgitas omanik ning lisas, et loomulikult ei puudu ka muud kulinaariatooted. „Meie tugevus on läbi aastate olnud meie tööstus.“

Elavdab kohalikku elu

Nõukogude ajal oli kauni loodusega Oru õitsev Kohtla-Järve linnaosa, kus käis vilgas elu. Pärast turbatööstuse sulgemist on aga paik soiku jäänud: majad lagunevad, inimesed kolivad ära.

„Usun, et uus kauplus parandab sealsete inimeste elukvaliteeti,“ tõdes Gross. „Me ei remontinud üksnes kauplust, vaid tegime ka ümbruse korda – uued trassid, asfalt,“ märkis omanik ja lisas, et kauplusest hakkab Orus nö külakeskus kujunema, korrastatud alal võib näha lapsevankritega jalutajaid ja ratastega sõitvaid noori.

„Tõenäoliselt mõjub see ka korterihindadele, ehk peatub ka väljaränne. Toidukaupluse olemasolu on ikkagi number üks asi,“ lisas ettevõtja.

Voka kauplus tulekul

Gross rääkis, et viimastel aastatel on aastas avatud keskeltläbi 4-5 kauplust. „Suhtarvudes on areng koguaeg sama aktiivne olnud, aga kuna kett on suurem, siis jõuame aastas ka rohkem kaupluseid avada.“

Ettevõtja nentis, et suuremate keskuste kaupluste olulisuse kõrval ei saa tähelepanuta jätta ka väiksemaid asulaid, mis ei too küll alati soovitud kasumit, kuid kujundab positiivselt firma mainet.

Järgmisena on plaanis avada Voka kauplus, mille hoone osteti samalt omanikult, kellelt Oru omagi ning uued kauplused on analoogsed. Voka kaupluse avamine on planeeritud 5. juuniks.

_IGP8115

Oru kaupluse avamisele oli tulnud väikese paiga kohta palju uudistajaid. Foto: Üllar Lehesoo