Haljala noored korraldasid elustiilipäeva

haljaElustiilipaev

Möödunud nädalavahetusel toimus Haljala aleviku vahel meeleolukas noorteüritus „Elustiilipäev“, mis tutvustas kohalikele inimestele Ameerika tänavakultuuri.

Elustiilipäeva lükkas käima grupp Haljala noori: kohalikud hiphopi ja grafitiaustajad Sander Karro ning Alvar Jõe, abiks Haljalas üles kasvanud ja praegugi seal töötav Greete Toming ning valla noorsootöötaja Helen Võssar.

Noorteprojekti “Do what you can with what you have where you are“, mille raames kõik üritused aset leidsid, rahastas programm Euroopa Noored. Auhindamisel ning esinejate tänamisel abistasid korraldajaid kohalikud firmad Baltic Fibres, Bellus Furniture ning Viru Õlu. „Väga hea koostöö oli ka valla ning valla allasutusega, kes nii rahaliselt kui ka muude vahenditega noori abistasid,“ kommenteeris Greete Toming.

Elustiilipäeval näitasid oma võimeid noortrummar Simo Atso, JJ-Streeti tantsunoored Rakverest, mattidel demonstreerisid oskusi kohalikud harrastajad vabavõitlusringist Team Yong MMA; samuti said lavalauad jalge alla Rakvere hiphop-artistide ühendmeeskonna RLV Massive poisid Raimond Kukuškin, Stupid F, DJ Hash, Maxtract ja Lord. Uut plaati tutvustasid Taff ja Culpas.

Toimus tänavakorvpallivõistlus, kus pealtvaatajate ning korraldajate rõõmuks mängisid kaasa ka Haljalast võrsunud parimad pojad nii Oliver Metsalu kui Rain Veideman.

Grafitit tegi Pirados Studios koosseisus Mora, Fresa, Sboy. Kossupuuritagusel seinal proovisid kätt nii kohalikud noored kui ka kaugemalt tulnud tänavakunstnikud.

„Loodame tulevikus ka teised palliplatsi ümbruse seinad korrastada ning tänavakunstiga katta, seda muidugi kokkuleppel hoonete omanike ja vallaga,“ rääkis Tooming.

Katrin Kivi