Haljala ootab investeeringut

haljalakool

Sellel nädalal esitas Haljala Vallavalitsus Sihtasutusele Innove 21. sajandile kohase koolihoone ehitamiseks rahastamistaotluse. Arvestuslikult on kogu kompleksi maksumus 4,5 miljonit eurot.

„Suur töö on seljataga, tehniline ja sisuline hindamine ning rahastamisotsus on nüüd ekspertide langetada,“ kirjutatakse valla kodulehel.

Vallavanema Leo Aadeli sõnul ootavad nad vastust selle aasta detsembriks. „Projekteerimis- ja ehitamisaeg on planeeritud aastateks 2017 – 2019,“ kommenteeris ta.

Aadel hindab võimalust saada Innovest positiivne vastus enda sõnul optimistlikult kõrgeks. „Oleme maakonna suurim põhikool, kelle õppekeskkond vajab kaasajastamist,“ ütles ta. „Kui rahastust ei saa, siis peame oma tegevuse fokuseerima praeguse koolihoone rekonstrueerimisele, mis tähendaks ikkagi poole väiksemas mahus õppehooneid. Selleks taotleme toetust juba järgmises voorus.“

Eskiislahenduse – s.h. ruumimudel ja maht – kulud olid Aadeli sõnul 7800 eurot. „Kui rahastust mingil põhjusel ei saa, siis osutub eskiislahendus perspektiivituks ning vajalik on rekonstrueerimisprojekti tellimine. Alternatiivne lahendus eitavale vastusele on lotovõit.“

Uue koolihoone eskiislahendus on valminud Ühinenud Arhitektid OÜ poolt eesotsas Raul Järgiga.

Katrin Kivi