Haljala väärtustab kuulumist Euroopa Liitu

EuroopaPäevSubDominant

Haljala Gümnaasiumis tähistati Euroopa päeva konverentsiga, kus koolinoortele rääkis Euroopa Liidust transpordivolinik Siim Kallase kabinetiülem Margus Rahuoja. Lisas Brüsseli ametniku sõnavõtule toimus koolis ka mälumäng Kuldvillak, mille küsimused olid välja mõelnud Haljala Gümnaasiumi noored.

„Rahuoja rääkis noortele oma väga huvitavast tööst ja inimestest Brüsselis,“ oli Haljala vallavanem Leo Aadel ettekandega rahul.

Mis ajendas tähistama Euroopa päeva? „Väärtustame Euroopa Liitu ja neid võimalusi, mis liikmeks olemisega kaasnevad,“ selgitas Aadel. „Haljala vald on Euroopa Liidust ainult võitnud. Palju on tehtud ja palju on veel tegemisel. Praegu on mul hea meel, et esimese hooga kõike ei jõudnud korda teha,“ viitas vallavanem kooliga seotud töödele. „Toona oleksime renoveerinud sarnaselt teiste valdadega koolimaja karbi. Viibimine võimaldas mõelda karbist välja ja tulevikus on meil huvitava lahendusega mugav ümara vormiga koolimaja.“

Õhtul esinesid Haljala rahvamajas SubDominant ja Ott Lepland. „Pakkusime noortele välja kolm esinejat ja nad ise eelistasid Otti,“ põhjendas Aadel peaesineja valikut. „SubDominant on aga meie kohalik noorterbänd, väga andekad noored.“ Arvestades, et tegemist oli tasuta kontserdiga, oleks võinud olla rohkem pealtvaatajaid. Nii kohalikud noored kui ka Ott Lepland võtsid esinemist täie tõsidusega.

Lepland rääkis, et on varemgi sellistel üritustel esinenud. „Mõned aastad on jäänud vahele, kuid jah, nii Euroopa päevadel kui ka noortele olen varem esinenud,“ nentis ta ja tunnistas, et väiksele publikule laulmine on tema jaoks samuti nauditav. „Eks see ole professionaalsuse küsimus.“ Pärast kontserti said noored küsida autogrammi ja teha pilti poppstaariga.

Mida Ott Lepland arvas Tanja esinemisest ja Eurovisioonist? „Tanja on äge, laul oli väga hea ja ta esines ülihästi. Muidugi on kahju, väga kahju, et ta edasi ei saanud. Eurovisioonil ongi võimatu ennustada, mis lugu rahvale meeldib, mis mitte. Ja eks muutu Eurovisioonil ka trendid, diskolood ei lähe enam nii hästi kui varem.“

Euroopa päeva tähistatakse alates 1986. aastast 9. mail pidustustega nii liidu liikmes- kui ka kandidaatriikides. Euroopa päev on iga-aastane tähtpäev, millega pühitsetakse rahu ja ühtsust Euroopas, aga seda nimetatakse ka sallivuse, inimõiguste ja Euroopa integratsiooni päevaks.

Katrin Kivi

Foto: Haljala noorterbänd SubDominant koosseisus Leho Lepler, Sander Aleks Paavo, Kelly Vask ja Hendrik Lahi. Pildil näha trummari Simo Atso vari.