Hannes Võrno uurimus: selgete sõnumite ja tugevate emotsioonidega monolavastus

hannes-vorno

Hannes Võrno uurimus “Kuidas iseendaga tülli minna” jõuab 13. septembril taas publiku ette.

Augustis esietendunud, kaheksal korral mängitud ning päris elust inspireeritud tükk tuleb taas, et pakkuda elamust. Elamust, mis laseb naerda, nutta, läbi elada ning räägib sündmustest ja nähtustest, mis panevad kaasa mõtlema ja ära tundma.

Lisaks sellele viib lugu vaataja situatsioonidesse ja paikadesse, kuhu tavainimene ei sattu. Mõeldes Hannes Võrno tele- ja lavatöödele ning POINTi senistele produktsioonidele, võib tekkida eeldus ja tunne, et küllap see üks huumorikava ja paras naljatükk ole, kuid vaataja tuleb saalist välja siiski teistsuguse emotsiooniga.

Stand-up-teater POINTi üheks peamiseks eesmärgiks on huumor, mis tekkib läbi terava, värske ja ootamatu mõtte. Nali on oluline, nali on hea ja vabastav ning nali avab publikut sedavõrd, et ka eluliselt olulised väärtused ja mõtted jõuavad seeläbi lihtsamini kohale,” rääkis POINTi looja, produtsent Karl Kermes.

“Hannese uurimust kirjutades andis mõtteloogika paberil kindla teadmise, et naljast puudust ei tule. Esimene tund etendusest möödubki saalis enamasti rohke naeru saatel, kuid täiesti ootamatult on siin miskit palju enamat. On midagi, mis paneb inimesi pärast etendust tulema ja kättpidi tänama või tänulikke kirju saatma. On midagi, mis ühe augustis toimunud etenduse lõpus pani mul endalgi pisarad jooksma. Tundus uskumatu, aga etendus toimis nii tugevalt, et kõndisin mööda koridore ja vesi jooksis. Ja ma ei olnud seal majas ainus… ” lõpetas produtsent Kermes.

Hannes Võrno uurimus “Kuidas iseendaga tülli minna” on instruktsioon, kuidas iseendaga mitte tülli minna. Ühe mehe läbi käidud ja kirja pandud rada selleks, et teised ei peaks samu vigu tegema. Ühiskonna-, enese- ja elukriitiline teravmeelne lugu, mis ulatub seltskonnafotodest vanatädi sünnipäevani, sotsiaalvõrgustikest sõjaväljani, peresuhetest lihtsate tõdedeni ning seda kõike usus ja soovis, et maailm oleks parem paik.

Hannes Võrno uurimust näeb septembris:

  1. septembril Aruküla Rahvamajas
  2. septembril Rapla Kultuurikeskuses
  3. septembril Haljala Rahvamajas
  4. septembril Kose Kultuurikeskuses
  5. septmebril Pärnus Endla Teatris
  6. septembril Tartus Vanemuise Kontserdimajas
  7. septembril Tallinnas Vene Kultuurikeskuses
  8. septembril Viljandi Pärimusmuusika Aidas
  9. septembril Haapsalu kultuurikeskuses

Lisainfo ja pressikutsed:

Karl Kermes

kermes@point.ee

5069118