Hingearstid Sigmund Freud ja Carl Gustav Jung Rakvere teatri laval

Trupi esimene proov. Foto: Kristo Kruusman

Esmaspäeval algasid Rakvere teatris Madis Kalmeti käe all lavastuse „Ohtlik meetod“ proovid. Christopher Hamptoni tõestisündinud lool põhinev näidend „The Talking Cure“ on kirjutatud 2002. aastal. See jutustab analüütilise psühholoogia isast Carl Gustav Jungist, tema patsiendist Sabina Spielreinist ning Jungi mentorist Sigmund Freudist.

Kontrastses ja piiri peal kulgevas lavaloos segunevad hullus ja armastus, teadus ja peresuhted, ilmsiks tulevad inimhinge varjuküljed ja sügavad tõeotsingud. „See on draama psühhiaatria ravivõtetest, keerulistest suhetest patsientidega, armuheitlustest, saatuste kujunemistest, unest ja reaalsusest, salapärasest alateadvusest,“ sõnas Madis Kalmet.

Lavastaja sõnul köidab teda loo halastamatu ausus ning kirglikkus. „Näidendist kumab läbi tõde, et ainult läbi armastuse ja usalduse võib inimest aidata,“ märkis Kalmet.

Osades astuvad üles Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Peeter Rästas, Rainer Elhi ja Elar Vahter. „Ohtlik meetod” esietendub Rakvere Teatri suures saalis järgmise aasta 27. jaanuaril.

Kuulutaja