Hõbeakadeemia pakub taas põnevaid loenguid

Rakveres toimuv Hõbeakadeemia on seenioride seas väga populaarne – uus hooaeg algab 29. septembril. Foto: Jaana Siik

Hõbeakadeemia alustab Rakveres oma uut hooaega järgmisel neljapäeval. Loengusarja eestvedaja, Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi sotsiaaltöö õppejõud Meeli Männamäe ütles, et kutsutud lektorid tulevad alati hea meelega, kui neile aeg vähegi sobib.

„Selle aasta idee on, et igas kuus on loeng vastavalt tähtpäevale. Näiteks september on tarkusekuu ja oleme seepärast külla kutsunud Rakvere riigigümnaasiumi direktori Liisa Puusepa. Oktoobris on muusikapäev ning külaliseks on helilooja Alo Põldmäe. Novembris on meestepäev ja tahame rääkida naistele meestest, et mehi mõista ja hoida – ma väga loodan, et kohale tuleb ka rohkem mehi! Perenõustaja ja kriisiterapeut Naatan Haamer on igatahes kõnelemas meeste maailmast,“ tutvustas eelseisvaid loenguid Meeli Männamäe.

Detsembris on rõhk muinasjuttudel ning näha saab lavastust „Näita end, Juhan Kunder!“.

Hõbeakadeemial on aastatega kogunenud ka rohkelt püsiosalejaid. „Mõni neist ütleb, et vaatab kava järgi, mis teda huvitab, teine aga ütleb, et tuleb iga kord kohale, et tulla inimeste sekka ja tunda end ilusas saalis hästi tarku inimesi kuulates,“ kirjeldas Männamäe. „See on võimalus tulla omaealiste seltsi, suhelda, vaadata, kuidas teistel läheb ja kuidas ma ise tundun.“

Sarja korraldamist võtab kui loovat ülesannet, sest teemade välja käimine ja inimeste otsimine on talle meeltmööda.

Hõbeakadeemia on loengusari, mis on suunatud Lääne-Virumaa vanemaealistele inimestele, eelkõige vanusegrupile 60+, kuid oodatud on ka teised huvilised. Loengud on alates 29. septembrist iga kuu ühel neljapäeval algusega kell 12 Rakvere linnavalitsuse valges saalis.

Hõbeakadeemiaga alustas Tallinna ülikooli Rakvere kolledž, selle õppeasutuse sulgemisel võttis korraldamise üle Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut. Sari saab teoks koostöös Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja Rakvere linnavalitsusega.

Katrin Uuspõld