Mõdriku Iluaed avab müügiplatsi Niine keskuses

modriku

Mõdriku Iluaed OÜ loodi 2009. aastal. Pereettevõtet majandavad Anita ja Peeter Keivabu. Anita tegeleb rohkem taimekasvatuse ja iluaedade projekteerimisega, Peeter maastikuehituse ja aiatehnika müügiga.

Ülle Kask

Mõdriku Iluaial on kõikidele aiapidajatele ja potipõllumeestele rõõmustavad uudised. Alates aprillist asutakse uues, suuremas ja avaramas kohas, Rakvere Niine keskuses. Lääne-Virumaa inimesed teavad, et enne tegutses seal Nurga äri. Nüüd on üürnikud vahetunud ja noored ärksad inimesed, sealhulgas Anita ja Peeter Keivabu, soovivad anda keskusele uue hingamise.

Taimi ja lilli kasvatatakse Mõdrikul

Mõdrikul Keivabude kodus käib vilgas tegevus. Kasvuhoones pikeeritakse beebitaimi, mis külvikastidesse enam ära ei mahu ja nõuavad suurematesse pottidesse istutamist.

„Praegu toimub aktiivne taimede müük Mõdrikul,” teavitas Anita Keivabu. „Osta saab nii püsikuid kui suvelilli.” Perenaine rõhutas, et aiand on avatud kokkuleppel kliendiga ja soovitavalt ettehelistamisega telefonil 50662944.

Keivabu sõnul on praegu öökülmade tõttu veel vara lilletaimi aeda istutada, aga päikselisel aknalaual või verandal saab neid istutushooaja alguseni poputada küll. Kasvuhoones, mida ei köeta, tuleks samuti taimedele ööseks katteloor peale visata. Parem karta kui kahetseda.

Küsimuse peale, millised lilled kõige vähem külma kardavad, vastas Keivabu, et esimesed „pääsukesed” on näiteks võõrasemad ja sarvkannikesed, mida võib juba lillepeenrasse või rõdukasti istutada. Need lilled õitsevad pikalt ja kannatavad ka kergeid öökülmasid. Kui külm neid näpistab, võivad nad küll oma õied norgu lasta, aga taastuvad hästi ja üsna kiiresti.

Pereettevõttel tekkis vajadus äri laiendada

Anita Keivabu rääkis, et nende pereettevõttel tekkis vajadus suurema müügipinna ja äri laiendamise järele. Kui neile Niine keskusest vastav ettepanek tehti, ei kõhelnud nad kaua.

„Suuremal müügipinnal on võimalik taimi paremini eksponeerida. Saame suurendada sortimenti, rajada näidisaia ja lillepeenraid. Võimalused Niine keskuses on kordades suuremad kui meie eelmisel müügiplatsil. Edaspidi plaanime korraldada ka aiandusalaseid loenguid ja teemapäevasid. Arvame, et me oleme rahvale lähemal kui eales varem.”

Seoses uue ja suurema müügiplatsiga pannakse Niine keskuses rohkem rõhku ka taimede kvaliteedile. Algavast hooajast leiab müügiplatsilt näiteks Mihkel Saare Puukooli toodangut. Osa kvaliteetsetest okaspuudest tuleb Lillelehe Puukoolist, osa Vääna Puukoolist, viljapuud Mäekalda Puukoolist, elulõngad Taavi Kivistiku Roogoja talust, lehtpõõsad Tõnis Tensolt Tõnise Puukoolist.

„Oleme Mõdriku Iluaia müügiplatsi pidanud Rakveres juba kaks aastat ja meie kliendid teavad, et teeme koostööd usaldusväärsete partneritega ja oma ala tipptegijatega, kelle toodang on kvaliteetne ja esmaklassiline,” toonitas Anita Keivabu.

Meelsasti nõustatakse oma kliente üle Eesti nii kliendi kodus kui ka telefoni teel. „Näiteks beebitaimede kasvatamisega tekib alati küsimusi ja ma võrdlen seda protsessi väikelapse kasvatusega,” rääkis naine. „Ostetakse taim, aga tekib hirm, mida temaga teha, kuidas käituda, et kõik ikka maksimaalselt õnnestuks. Siis olemegi meie aiandushuvilisele toeks nii nõu kui jõuga ja asi toimib.”

Perefirma meespool Peeter Keivabu tegeleb maastikuehituse ja aiatehnika müügiga. „Kui keegi soovib ideest teostuseni aiakujundust tellida, tuleme appi,” sõnas ta. „Kui Mõdriku Iluaialt tellida töö alates projektist aia rajamise ja hoolduseni, siis aiakujunduse eest eraldi tasu ei küsita.”

Ta tõstis esile ka pereettevõtte tütarfirmat, mis müüb väiksemaid aiamasinaid. „Väikesed aiamasinad on need, mis aitavad igapäevast tööd kergemaks muuta. Näiteks akudel liikuv aiakäru, millega saab vedada mulda, kive ja liiva. Seda ei pea ise lükkama,” selgitas peremees. „Ja käru kallutab ka ise.”

Peeter Keivabu kiitis veel imemasinat kännufreesi, mille abil saab langetatud puude kändusid aiast hõlpsalt välja juurida. „Masinad pole küll väikeaiapidajale odavad, aga neid saab meie kaudu soetada ka Liisi järelmaksuga. Tehnikat on võimalik veel rentida ja sellega saab end kurssi viia meie Mõdriku Iluaia FB lehel.”

Anita ja Peeter Keivabu aiandis. Foto: Ülle Kask

MÕDRIKU ILUAED

Mõdriku Iluaia müügiplats Niine keskuses avatakse 28. aprillil.

  1. mail toimub suur kliendi- ja perepäev, mida juhib Henrik Normann.

Väino Eskla, kes on oma ala ekspert marjapõõsaste ja viljapuude alal, annab personaalset infot ja nõu.

Kliendipäeval on võimalik osa võtta loengutest ja õpitubadest, mis hõlmavad aiapidaja igapäevaseid tegemisi.

Kliendipäev toimub koostöös Niine Külalistemaja, värvipoe Teknos (OÜ Smalt) ja Husqvarna poega (Kiviõli Kaubahoov).