Hõimunädal toob esinema rahvamuusikud ja tantsijad

Foto: Ansambel Korinda

Rakveres tähistatakse juba 34. korda oktoobri kolmandal nädalal Hõimunädalat. Koostöös Fenno Ugria ja Liszti Instituudiga on kutsunud Tarvanpää selts esinema Ungari ansambel Korinda.

Tegemist on Ungari keeleala idapiirkonna Transilvaania rahvamuusika traditsioonitruu tõlgendajaga. Ansambli liikmed on maast-madalast rahvatantsu ja rahvamuusikaga kokku kasvanud ning paljud neist selle ka erialaks valinud. Hoidmaks vahetut sidet pärimusega, Noored muusikud käivad ka ise kogumisretkedel, õpivad meisterlikelt külamuusikutelt pillimängu ja hoiavad nõnda vahetut sidet pärimusega.

Ansambel Korinda hoiab oma pillimängus arhailisele muusikale omast puhast ja selget joont, kuid tõlgendab seda ka omaenda väljenduslaadis. Nad esinevad Rakvere kultuurikeskuses täna, 14. oktoobril kell 18. Lisaks ungarlastele esinevad ka Tarvanpää ja Tedremari, sissepääs kontserdile on prii.

Hõimupäeva tähistatakse ka Väike-Maarjas, kus 15. oktoobril kell 12 heisatakse muuseumis lipp ning külla tuleb ungarlanna Bogáta Timár, kes tutvustab oma kodumaad ja sealseid inimesi, samuti head ja paremat Ungari toidulaualt, elavat ungari muusikat ja tantse.

Kuulutaja