Ilus, aga igav

Loo peategelasteks on endised abikaasad Georgia (Julia Roberts) ja David (George Clooney), kes toovad selle miski, mis neid reanäitlejatest kõrgemale pulgale seab, endaga sellesse lihtsasse filmi kaasa. Foto: Pressimaterjalid

Reedel esilinastuv „Pilet paradiisi“ toob vaatajate ette Hollywoodi hurmurid George Clooney ja Julia Robertsi. Kinno on asja vaid neil, kes tahavad midagi kerget ja sooja ning turvalist. Romantiline komöödia kulgeb etteaimatavat rada.

Margit Adorf

Loo peategelasteks on endised abikaasad Georgia (Julia Roberts) ja David (George Clooney), kelle tütar Lily (Kaitlyn Dever) on pärast kooli lõpetamist puhkusereisil Bali saarel kohtunud kohaliku noormehe Gedega (Maxime Bouttier) ja temasse sealsamas esimesest pilgust armunud. Nüüd teatab tütar vanematele, et mingit juristiks õppimist ei tule, tema on endale leidnud vetikakasvatajast peigmehe ja kavatseb koos temaga õnnelikuks saada. Olgu vahelepõikena öeldud, et film on filmitud Austraalias, mitte Balil.

Küpsemas keskeas lapsevanemad, kes nooruses on ise sarnase tüki läbi teinud, ei soovi tütre soovi aga kuidagi austada ning lendavad Balile, et noored lahku ajada. Mitte kuidagi jõhkral moel, vaid ikka salamisi naeratades ja vassides, müksates noori nende arvates õigele teele. Pisikest huumorit püütakse dialoogi pikkida pideva omavahelise nägelemise kaudu, lisaks kultuuride erinevus, põlvkondade erinevus ja lõpuks muidugi ikkagi tuha all särisenud armuleek, mis muidugi puhkeb kibestunud lapsevanemate vahel. Sekka mahub siiski veidi muid konarusi ja raskeid valikuid, mis kõik on rüütatud pehme siirupise vahutordi sisse.

Režissööriks on filmil Ol Parker, kelle ampluaaks ongi sarnased moosifilmid, tema käe alt on tulnud näiteks Mamma Mia! järjefilm, mis ilmus 2018. aastal, lisaks mõned noortefilmid, mis on sihtgrupi poolt päris hästi vastu võetud.

Stsenaariumi autoriks on Daniel Pipski, kelle kohta saab kindlasti öelda, et ta on täiesti tundmatu kuju, seni tegutsenud produtsendina, peamiselt teleseriaalide juures. Pipski on aga Parkeri sõber ja nad on varemgi koostööd teinud, „Pilet paradiisi“ on nüüd Pipski esimene suurem samm filmi sisuloomise poolele. Ta on valinud väga turvalise tee, filmile on juba jõutud ette heita seda, et seal on üks klišee teise otsa ja ei pea olema eriline selgeltnägija, et aimata, mis vaatajat kinosaalis ees ootab.

Samas, no näitlejad on ju nunnud ja tegevuspaik on muinasjutuline, kõik on väga kaunis, inimesed on ilusad, kõik on sõbralikud ja püüdlevad harmoonia poole. Selline hästi pluti-pluti, ninnu-nännu. Aga eks selliseidki filme on maailma vaja, mõnikord hing igatseb just sellist imalat maiust. Kindlasti on see film mõnevõrra parem kui Hallmarki kanali romantikafilmid, aga no siiski samas kategoorias. Kui te olete aga sellisel lainel, et tahaks palju ja kuhjaga just niisuguseid filme, veel ja veel, siis toksige Netflixi otsingusse sisse: ‘hallmark’ ja sarnaseid filme tuleb sealt kümnete kaupa. „Armastuse kuurort“, „Kuninglik kohtlemine“, „Pulmahooaeg“, „Ideaalne paar“ jne. Originaalsusega „Pilet paradiisi“ kindlasti ei hiilga.

Selle filmi trumbiks on kahtlemata peategelaste rollitäitjad George Clooney ja Julia Roberts. On näha, et neile meeldib see töö, mida nad teevad, neile meeldib stsenaarium ja nad sobivad neid rolle omavahel mängima. Nad ei jäta nii võltsi ja robotlikku muljet kui ülalmainitud Hallmarki filmide näitlejad. Clooney-Roberts ei ole asjata suured staarid, nad toovad selle miski, mis neid reanäitlejatest kõrgemale pulgale seab, endaga sellesse lihtsasse filmi kaasa. Vaatad ja saad aru küll, et ääh, aga samas vaatad ja mõtled, et ooh, näe kui kenad vanainimesed. Muide, Clooney pidas enne filmivõtteid tükk aega Keto-dieeti, et kaalust alla võtta ja piisavalt seksikas välja näha.

Intervjuus New York Timesile rääkis George Clooney, et kui ta stsenaariumit esimest korda luges, siis ta sai kohe aru, et see ongi kirjutatud just temale ja Robertsile. Ka Roberts kinnitas, et kedagi teist poleks ta enda kõrval ekraanipartnerina ette kujutanud. Väljaspool filmi on Clooney ja Roberts head sõbrad olnud pikki aastaid, kohati on arvatud sedagi, et nad ongi olnud abielus ja lahutatud, kuigi see tegelikult nii ei ole. Robertsi abikaasa on operaator Daniel Moder, Clooney abikaasa aga jurist Amal Alamuddin. Omavahel ei ole Roberts ja Clooney iial paar olnud.

Filmis musitavad Clooney ja Roberts ühe korra. Näitlejate sõnul õnnestus see alles 80. korral, 79 korda nad naersid ja ei suutnud ära teha, kuni viimaks õnnestus. Kas komöödia samuti on õnnestunud, seda peate omal nahal proovima. Kivisüdametele ei soovita.