Jalgrattasõidu võlu – looduse avastamine kahel rattal

Photo by Sami  Aksu: pexels.com

Tänases kiiresti liikuvas maailmas on lihtne kaotada side meid ümbritseva kauni loodusega. Sageli leiame end tehnoloogia ja kiire elu poolt kaasahaaratuna ning unustame peatuda, olles hetkes ja tõeliselt meid ümbritsevat nautida. Kas sooviksite noppida kiirest töönädalast puhkehetki iseendale, kuid ei ole mõtteid kuidas seda teha? Sellisel juhul soovitame taasavastada enda jaoks jalgratas.

Ajal, kus jätkusuutlikkus ja isiklik heaolu on maailmas esirinnas, tõuseb tagasihoidlik jalgratas taas esile. Pakkudes mitmeid eeliseid, alates süsinikdioksiidi vähendamisest kuni füüsilise vormi parandamiseni. Jalgratas on taaskord muutunud üha populaarsemaks transpordivahendiks üle maailma.
See võib olla suurepärane transpordivahend igapäevaseks liikumiseks, võimalusel näiteks töö ja kodu vahet käies või ka lihtsalt puhkepäevadel vaikselt ringi kruiisimiseks. Jalgrattasõit võimaldab teil avastada varjatud aardeid ja seigelda väljakujunenud radest väljaspool. Erinevalt autosõidust või bussireisist annab jalgratas teile vabaduse teha kõrvalepõikeid ja avastada uusi või eraldatud kohti, mis on teistele transpordivahenditele kättesaamatud. Olgu selleks siis peidetud veejuga metsaveerel, kaunis vaatamisväärsus või rahulik aas.

Lisaks ei tasu unustada kogu füüsilist kasu, mida jalgrattasõit endaga kaasa toob. Kuna rattasõit on aeroobne tegevus aitab regulaarne rattasõit kaasa kaalulangusele, tõstab lihastoonust, parandab motoorseid oskusi ning tasakaalu. Lisaks aitab see tugevdada südant, parandab vereringet ning vähendab südamehaiguste, insultide ja kõrge vererõhu riski.
Seega hüpake jalgratta selga, laske õrnal tuuleiilil oma nägu paitada ning nautige neid võrratuid hetki iseenda ja loodusega.

Transportimiseks, hooldamiseks või hoidmiseks mõeldud rattahoidjaid saate osta jalgratta internetipoes https://www.bikko.ee/jalgrattahoidjad/.