JK Tarvas valmistub meistriliigahooajaks

jalkatarvas

Rakvere JK Tarva jalgpallimeeskond alustas oma esimeseks meistriliigahooajaks ettevalmistust juba eelmise aasta lõpus. Peetud on ka esimene kontrollturniir ja –mäng.

Aivar Ojaperv

Meeskonna ettevalmistus eelseisvaks hooajaks algas 14. detsembril. Klubi tegevjuhi Reijo Kuusiku sõnul osaleb treeningutes 20 mängijat. „Kõigi nende meestega arvestame kui meistriliiga mängijatega,“ täpsustas ta. „Pink peab tugevamas seltskonnas osalemiseks olema pikk. Duubelrivistus treenib omaette, neid mehi pole nimetatud seltskonna sisse arvestatud.“

Trennid Tallinnas ja Rakveres

Treenitakse neli korda nädalas, lisaks veel üks kontrollkohtumine nädalavahetusel. Esimesel sellisel alistati Tallinna Jalgpallihallis Viljandi Tulevik 1:0 (värava autor Kaarel Saar). Mulgid mängisid eelmisel hooajal teatavasti meistriliigas, kuid langesid sealt välja.

„Kaks treeningut toimub Tallinna Jalgpallihallis – see on asendamatu baas,“ rääkis Kuusik. „Lisaks teeme esmaspäeviti Rakveres üldkehalist ning reedeti harjutame Rakvere kunstmuruväljakul.“

20 mängija seas on 5-6 uustulnukat, kes on hädavajalik täiendus meistriliigas konkurentsis püsimiseks. „3-4 meest jäävad kindlasti, paari tahan veel jälgida,“ mainis Kuusik. „Nimedest ei taha enne rääkida, kui käed lõplikult löödud.“

Aastalõputurniiril kolmandad

Möödunud aasta lõpus osales JK Tarvas Tallinnas Kalevi hallis traditsioonilisel Triobeti saalijalgpalliturniiril. Kuna mullusel põhihooajal mängisid läänevirulased esiliigas, siis osaleti ka mainitud turniiril veel selles arvestuses ja saavutati kolmas koht.

Alagrupiturniiri võitis JK Tarvas täiseduga, kuid poolfinaalis komistati 0:2 oma igirivaali Kiviõli Irbise otsa. „Mitmed Kiviõli mängijad on saalijalgpalli taustaga ja seetõttu oli neil ka väike eelis,“ mainis Reijo Kuusik.

Kolmandat kohta otsustanud mängus võitis JK Tarvas Tallinna Infoneti II meeskonna 2:0.

Laupäeval, 16. jaanuaril kohtub Rakvere JK Tarvas Tallinna Jalgpallihallis kontrollturniiril Pärnu Linnameeskonnaga. Kohtumine algab kell 17.30, pealtvaatajaile on sissepääs tasuta.

Mängud meistriliigas (Premium Liigas) algavad märtsis, JK Tarvas on avavoorus 5. märtsil vastamisi sama meeskonnaga, kellega eeloleval nädalavahetusel mängitakse kontrollkohtumine – Pärnu Linnameeskonnaga.

Eelmise hooaja sai Rakvere JK Tarvas lõpetada rõõmupeoga ja mängib algaval hooajal meistriliigas. Foto: Anu Raudsalu