Kadrina kardisportlasel oli vastuoluline võistluskuu

Juuni tõi Kadrina kardisõitjale Eric Marcus Jaanimetsale nii võidurõõmu kui kaotuskibedust. Kuu alguses Aravete kardirajal peetud Prokart Eesti sarja teisel etapil saavutas noormees teise koha, kardispordi Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal näitas aga tehnika iseloomu ning Jaanimets jäi raja äärde.

Aravetel peetud võistlusele eelnenud treeningpäeval kulges noormehe sõit heas rütmis. „Leidsime vajaliku seadistuse ning võistluspäeva kvalifikatsioonis saavutas Eric Marcus teise aja,“ kommenteeris kardipoisi isa ja treener Urmas Jaanimets.

„Kohal oli enamus võistlejaid Mini 60 klassis. Mõlemad võistlussõidud olid pingelised ning esikoha eest käis kiire sõit,“ lisas ta.

Esimeses eelfinaalis oli kõik korras ja võistluse lõpu poole tõusis Eric Marcus esimeseks. Sellel kohal ületas ta ka finišijoone. Teise finaalsõidu start õnnestus hästi, kuid temast mööduti poolel ringil. Eric Marcus ei lasknud liidrit endast kaugele ning võttis sõidu lõpuks väärilise teise koha.

Meistrivõistluste etapp kulges aga tehniliste probleemidega ning Eric Marcus pidi katkestama. Kvalifikatsioonis saavutas Eric Marcus seitsmenda stardikoha ning esimeses eelfinaalis suutis ta hoida seitsmendat positsiooni kuni finišini. Teise eelfinaali viimasel kolmel ringil kadus aga motorist jõud ning võistlejal tuli katkestada. Finaal ei andnud samuti armu – peale head starti toimus kolmandas kurvis kokkupõrge konkurendiga, mis jättis Eric Marcuse raja äärde.

Kuulutaja

Aravetel jõudis Eric Marcus poodiumile.

Foto: erakogu