Kadrina tervisekeskus kuulutati avatuks

Kadrinas saab nüüdsest tervisemurede korral abi uhiuuest esmatasandi tervisekeskusest, mis avati traditsioonilise lindilõikamisega.

Liisi Kanna

Möödunud nädala lõpul toimunud Kadrina terviskeskuse avamisel jätkus kiidusõnu nii uue hoone kui asjasse panustanud inimeste teotahte kohta. Korduvalt kerkisid esile väljendid koostöö ja kaasamine, aga ka meditsiini jätkusuutlikus vallas.

Kadrina vallavolikogu esimees Madis Viise märkis, et vallal on oluliselt lihtsam rajada hooneid, kui on olemas inimesed, kes neid sisuga täidavad. „Meie kogukonnal on vedanud – meil on olnud toimiv tervisekeskus. Selle personal saab täna kaasaegsed tööruumid. Loodan, et need tagavad meile esmatasandi arstiabi järjepidevuse,“ sõnas Viise.

Volikogu esimees nentis, et head asjad sünnivad koostöö tulemusena. „Uue tervisekeskuse valmimise jaoks on tehtud koostööd igal tasandil, alustades volikogu, vallavalitsuse ja perearstidega ning lõpetades ehitajate ja haljastajatega. Hea näide on ka kõrghaljastuse rajamine, mis sai teoks annetuste toel ja paljud vabatahtlikud olid ise puude istutajad,“ lausus Viise, lisades, et hoone rajamine on nõudnud palju spetsialistide tähelepanu.

Paide MEK AS juhatuse liige Janek Lohu märkis, et kui valla poolt tuli ehitusfirma tööle väga positiivne tagasiside, siis sama saavad öelda nemad. „See ei ole ainult ehitaja teene, vaid meil vedas ka tellijaga, vedas järelvalvega, vedas alltöövõtjatega, kes selle idee n-ö betooni valasid. Suur tänu kõikidele osapooltele,“ sõnas ehitajate esindaja.

Mõistagi rõõmustasid eriti suurelt perearstid, kelle töö- ning patsientide vastuvõtmise tingimused muutusid märkimisväärselt. „Kadrina valla meditsiinis ja kogu vallarahva elus on ajalooline päev,“ rõõmustas perearstide nimel sõna võtnud doktor Laili Konist.

„Oleme perearstidena südamest uhked, et Kadrina vald on üks nendest Lääne-Virumaal, kes uue esmatasandi tervisekeskuse hoone sai. Meil on nüüd kaasaegsed ja avarad tööruumid ning arvame, et parimad võimalused Kadrina valla elanike meditsiiniliseks teenindamiseks,“ sõnas perearst.

„Kaasaegne ja perspektiivikas keskus on kindlasti meditsiini jätkusuutlikkuse kindlustaja – on, kuhu kutsuda tööle uut õde või noor perearsti,“ tõi Laili Konist välja uue hoone olulist rolli valla elus.

Doktor Konist nentis, et protsess tervisekeskuse loomise ideest valmimiseni oli pikk ja põhjalik. „Toimus rohkelt kohtumisi ja arutelusid. Kadrina tervisekeskus ja hambaravi on ühise asutusena tegutsenud juba aastast 1994 ja meil oli uue hoone valmimisega seoses üsna kindel visioon – soovisime näha uut maja valla meditsiinikeskusena, kus on koos perearstid, hambaravi ja võimalusel ka apteek,“ rääkis arst.

„Oli meeldiv, et vallavalitsus kaasas meid uue hoone loomise ja ehitamise protsessi. Meil on olnud võimalus olla osalised ja otsustajad hoone projekti ruumide kujundamise ja sisustamise osas,“ avaldas Konist koostöö üle heameelt.

Uues keskuses on ruumid kolmele perearstile ja nende pereõdedele ning tegutseb hambaravikabinet. Lisaks pakutakse edaspidi ruume füsioterapeudile, ämmaemandale ja koduõele. Eraldi sissekäiguga hooneosas loodetakse tulevikus näha apteeki.

Uues keskuses on avarad kabinetid. Fotod: Liisi Kanna