Kehalas võtsid driftijad mõõtu

Kehala 1

Möödunud nädalavahetusel Kehala ringil peetud driftivõistlused andsid publikule ägeda elamuse ja läksid korraldaja sõnul sujuvalt. Juunis toimunud võistlused leidsid aga kõlapinda mujalgi maailma.

Liisi Kanna

Kehala autospordikompleks on nüüdseks driftijate hulgas juba tuntud koht – kokku on seal mõõtu võetud kolmel korral, viimati möödunud nädalavahetusel, kui peeti Eesti ja Läti meistrivõistluseid driftis.

„Kuna rada oli sama, mis eelmise aasta lõpul Kehala raja driftivõistluste debüüdil, siis möödus ürituse korraldus suhteliselt rahulikult,“ kommenteeris võistluste peakorraldaja Marko Opmann Eesti Drifti Liidust.

„Pealtvaatajaid oli vähem kui tavaliselt, kuid kuna puudus PRO-klass, siis oli seda ka oodata. Sõitjaid oli see-eest rohkelt, kuna kohal olid Läti MV sarja raames ka nende Pro-Am ja Street klasside paremikud,“ lisas korraldaja.

Opmann nentis, et kuigi sõideti samal rajaosal, millel möödunud aastal, oli siiski ka muudatusi, sest tee on kujundatud nõnda, et samal lõigul oleks võimalik kaks-kolm eri driftirada teha.

„Tingimused on head ja valikuid pakkuvad ning rada ise pealtvaatajatele hästi jälgitav,“ kiitis korraldaja, märkides seejuures aga ka, et ring tuleks ehk inimestele lihtsamini leitavaks teha. „Tuntust on see kogunud juba omajagu ja infrastruktuur ning turvalisus on päris heal tasemel,“ jäi Opmann kokkuvõttes rahule.

Köitev juba esmakordsel vaatamisel

Kehala rada kuulub MTÜ Kehalale, mille juhatuse liikmeteks on AS OG Elektra omanik Oleg Gross ning tema poeg Georg Gross. Omanike eesmärgiks ongi kompleksi multifunktsionaalsuse arendamine ning sinna rohkemate alade toomine – raja driftivõistlustele sobivaks kohandamine oli selleks hea võimalus.

„Driftimine on pealtvaatajate jaoks väga atraktiivne ala,“ tõi Oleg Gross esile ja julgustas kõiki ka selle motospordiharuga tutvust tegema.

Seda, et driftivõistlused publiku jaoks köitvad on, võis kuulda ka pealtvaatajate kommentaaridest. Viimatistel võistlustel nii reedel kui laupäeval Kehalas kohal käinud Kertu rääkis, et võistlust oli huvitav jälgida ka asjatundmatul silmal. „Minu ees istunud poisid teadsid sõitjaid nimepidi, elasid kindlatele osalejatele kaasa, aga mina ei tea sellest alast ju midagi. Sellest hoolimata oli väga põnev vaadata. Võistlejad on koguaeg silmade all – saad pidevalt jälgida,“ sõnas Kertu.

„Ma ei ole varem driftivõistlustel käinud. Väga vägev oli – kopsud sai ikka rehvitossu täis!“ muljetas üritust jälginud Egert, lisades muuhulgas, et kohapeal oli oma maa sõitjatele kaasa elamas ka väga palju lätlasi.

Driftivad autod pakkusid kihvti elamuse ka kaasa võetud lastele. Autospordisõbrast isaga võistlust vaadanud kolmeaastane Mattias oli vaimustuses: „Need olid nii vägevad autod, need panid täiega ketsi!“

Kehala sai maailmakuulsaks

Uue võistlusala võõrustamine on toonud Kehalasse uut publikut ja populaarsust varasemast erinevates ringkondades ning infokanalites. Juunis Kehala ringil peetud Põhja-Euroopa meistrivõistlused ja Eesti meistrivõistlused PRO-klassis leidsid kõlapinda maailma tasemel.

„Rada tekitas alguses vastakaid arvamusi, kuna tundus ohtlik ja ekstreemne terve maailma driftiradasid silmas pidades. Otsustasime siiski proovida ning selle tulemusena sündis rada, millel tehtud hüpped jõudsid maailma tippude silmi ja rada ülistavaid kirju saabus nii USA kui Inglismaa tippsõitjatelt ning fännidelt,“ rääkis Marko Opmann.

Ta märkis, et lisaks jõudis rada Topp Geari ajakirja ning asjaarmastajad tegid ka videomängu versiooni, kus seda läbida üritatakse.

„Pärast aastat 2001 oli see üks suurimaid furoori tekitanud hüppega radasid maailmas. Tavapärase 40000-50000 järelkaja asemel jõudis teave Eesti driftist ning Kehala rajast selle ürituse tulemusel üle 1,1 miljoni huviliseni,“ tõi Opmann võrdluseks välja, kuivõrd suurt tähelepanu Kehala driftimaailmas pälvis.

 

Käimas on Eesti driftivõistluste kümnes hooaeg ning sel puhul plaanitakse viimaseks ürituseks drifti sünnirajale Raplasse kutsuda kokku vabu sõitjaid algusaegadest ja legendaarseid kommentaatoreid.

Lisainfot driftijate tegemiste kohta leiate www.driftime.ee.

Juunis Kehalas toimunud driftivõistlustel tehtud hüpped jõudsid maailma tippude silmi ja rada ülistavaid kirju saabus nii USA kui Inglismaa tippsõitjatelt ning fännidelt.

Kehala 2

Möödunud nädalavahetusel olid Läti MV sarja raames Kehalas kohal ka nende Pro-Am ja Street klasside paremikud.

Fotod: Rainer Valtri