Keskerakond avalikustas Riigikokku pürgijad

Keskerakond

Keskerakond tutvustas möödunud reedel Rakveres Riigikogu valimiste esinumbrit ja kandidaate Lääne-Virumaal. Esinumber kuuendas valimisringkonnas on Riigikogu liige Siret Kotka-Repinski.

Seidi Lamus-Tšistotin

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid märkis esinumbrit Rakvere Kroonikeskuses tutvustades, et Keskerakonna juhitud valitsuse üks põhieesmärke on rahvastikukriisi lahendamine ja sellesse töösse on just Kotka-Repinski kui probleemkomisjoni juht väga tugevalt panustanud.

Kotka-Repinski sõnas, et Keskerakond on kahe aastaga saavutanud mitmeid oma programmilisi eesmärke. „Tasuta ühistransport on vaid üks näide, mida ei usutud, et ära teeme. Seda kritiseeriti kui ebavajalikku asja, kuid täna teame, et ühistranspordi kasutajate arv on kasvanud ning transpordikuludelt kokku hoitav summa on inimeste jaoks oluline,“ rõhutas ta.

Oluliste otsustena nimetas ta ka lapsetoetuste tõusu, maaelu toetamist ning kuni keskmist sissetulekut teenivate tööinimeste väiksemat maksustamist.

Ta lisas, et õiglasema Eesti loomist saab jätkata vaid siis, kui valijad annavad selleks 3. märtsil võimaluse. „Keskerakond on ainus erakond, kes soovib pensionärid tuua vaesuspiirist välja erakorralise pensionitõusuga. Soovime tõsta lapsetoetust 100 euroni ning anda noortele peredele võimaluse soetada oma kodu riigi käenduse abil. Peaministrierakonnana oleme näidanud, et ligi 20 aastat valitsenud poliitika saab olla erinev ja näoga palju rohkemate inimeste poole,“ leidis Kotka-Repinski.

Kandidaatide seas pürgib Riigikokku ka Rakvere abilinnapea Triin Varek, kes oma kõnes ütles, et tema soov on tuua riik inimestele ja inimesed riigile lähemale.

„Me kõik teame seda lugu, kuidas üks poiss tuli Rakvere linna, et Viru vannet anda, sest tal hing valutas sees. Valutan minagi südant teemade pärast, mis mulle ja meile kõigile olulised on –  nii sotsiaal-, haridus- kui tervishoiuvaldkonnas. Kandideerin Riigikokku, et seista Virumaa eest, hingega ja südamest,“ selgitas Varek.

„Pean oluliseks, et meie noortel oleks tulevikku, meie pered ja lapsed oleksid toetatud, et kõik inimesed saaksid oma töö eest õiglast tasu ning meie pensioniikka jõudnud eakad väärivad pensioni, mis tagab neile täisväärtusliku elu,“ tõi Triin Varek välja peamised teemad, mille eest ta seista kavatseb.

Veel lisas Triin Varek, et ühtviisi olulised on nii ettevõtluse toetamine ja ettevõtjate tunnustamine kui ka põllumeeste toetus, palgatõusud siseturvalisuses ja hariduse- ning meditsiinitöötajatele.

Kandidaatide tutvustamisel võtsid sõna kõik seitse Riigikokku pürgijat. Lisaks Siret Kotka-Repinskile ja Triin Varekule Riigikogu liige Toomas Väinaste, ettevõtja Hans Kruusamägi, Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov, meditsiinitöötaja Jelena Fjodorova ja majandus- ning taristuministri nõunik, saatejuht Jaan Männik.

 

Keskerakonna Riigikogu valimiste kandidaadid Lääne-Virumaal.

Foto: Ain Liiva