Kolm kogukonda saavad uued betoonkattega korvpalliväljakud

Tolmavad või katkise asfaltkattega platsid asenduvad akrüüliga kaetud betooniga väljakutega. Foto: Betoonimesitrid

Teist aastat toimuv kodukoha korvpalliväljaku uuendamise kampaania toob sel hooajal uued betoonkattega väljakud Kadrina valda Ridakülla, Toila valda Vokale ning Saaremaale Kailuka külla. Kaasaegsete korvpalliväljakute rajamise taotlusi saabus kümnest maakonnast üle Eesti, kokku 31 kogukonnalt.

Kõige enam tuli uue betoonkattega korvpalliväljaku rajamiseks taotlusi Harju, Saare ja Lääne-Viru maakondadest. Betoonimeistri juhi Kalle Suitslepa sõnul oli tore näha, et huvi korvpalliväljakute uuendamise vastu on endiselt suur. „Meil on hea meel, et on nii palju ettevõtlikke omavalitsusi ja kogukondi, kes kodukoha korvpallimängu tingimuste parandamise eest seisavad. Positiivne tagasiside annab meile märku, et tegeleme õige asjaga. Betoonimeister saab noortesporti toetada kolmes tegusas kogukonnas,“ rääkis Suitslepp.

Eesti korvpalliliidu 3×3 peatreeneri ja konkursi komisjoni liikme Siim Raudla sõnul motiveerib Betoonimeistri algatus loodetavasti ka teisi ettevõtjaid toetama kohalikke kogukondi ning oma kodukoha palliplatsid üle vaatama. „Vaatamata sellele, et korvpall on Eestis üks armastatumaid spordialasid ning meil on hetkel üle tuhande väljaku, siis suur osa neist on paraku üsna kehvas seisus ja seda eriti väiksemates asulates,“ nentis Raudla.

Üheks konkursi võitjaks valitud Ridaküla korvpalliväljaku taotluse esitaja, Ridaküla seltsimaja esindajate sõnul peetakse olemasoleval tagasihoidlikul väljakul kogukonna pallivõistlusi ning see on toredaks ajaveetmise kohaks nii kohalikele noortele ja vanadele kui ka maleva- ja laagrilastele. „Olemasoleva palliplatsi kattematerjal tolmab mängides ning kivid talla all libisevad,“ kirjeldasid nad praeguseid tingimusi.

Teiseks konkursi võitjaks on Kailuka küla korvpalliväljak Saaremaal, mille taotluse esitas Vätta külaselts. „Meil on täna amortiseerunud ühe korviga kossuplats ja lähim väljak on umbes 13 km kaugusel. Lisaks noortele on meie kandis korvpalliharrastajaid ka seenioride hulgas,“ selgitasid külaseltsi esindajad.

Voka välikorvpalliväljakul on viimased 10 aastat peetud 3×3 korvpallivõistluseid. „Paraku on aeg oma töö teinud ja praegune asfalt mureneb ning on tekkinud augud, mis on muutunud mängijatele ohtlikuks,“ kirjeldasid taotlejad Toila spordi- ja kultuurikeskusest. Amortiseerunud asfaltkate asendatakse ka seal akrüüliga kaetud betooniga.

Möödunud aastal laekus konkursile 37 taotlust ning hooaja lõpuks said endale uued korvpalliväljaku katted Tuhalaane, Saku, Rõuge, Sooru ja Vinni.

Kuulutaja