Kolm soovitust ideaalse ja hubase terrassi sisustamiseks

Kaunis rõdu või terrass on kodu pikendus, see on koht, kus on hea aega veeta ja nautida kauneid ilmu. Mõned inimesed armastavad terrassil valmistada maitsvaid suveroogasid, teised aga pikutada võrkkiiges ja sirvida ajakirju. Ükskõik, mis on sinu lemmiktegevuseks terrassil, oluline, et saaksid seda täiel rinnal nautida. Selleks on aga vaja see sisustada just nii, et see rahuldaks sinu soove. Kuidas seda aga teha? Meie nõuanded aitavad sul luua sellise õueala, mida hakkad esimesest silmapilgust armastama. Ammuta inspiratsiooni!

Pane paika kujundus ja plaan

See ei tule sulle tõenäoliselt üllatuseks, et terrassi kujundamine vajab plaani. Plaan peaks näitama, kuhu tulevad mugavad lamamistoolid või vajalikud õuevihmavarjud ja päikesevarjud VidaXL valikust. Rääkimata õueköögi või laua ja toolide asukohast. Koostades plaani, saad paremini aru, mis ja kuhu täpselt mahub. Sul võib olla peas üks mõte, aga reaalsuses ei ole seda võib olla võimalik teostada, sest terrassi ala on liiga väike. Põhjaliku plaani koostamine aitab sind edasi sobiva mööbli valimisel kui ka selle paigutamisel. Ükski ideaalne ajakirja terrass ei ole loodud uisapäisa, vaid seda on planeeritud detailideni. Koosta sinagi plaan ja aseta sinna kõik, mida sa soovid enda terrassile. Olgu selleks siis võrkkiik, õuediivan, laud või hoopiski suur väliköök, kus saab parimaid roogaid valmistada.

Kui sul on piisavalt suur terrassiala, siis saad luua mitu erinevat ala, näiteks ühe ala oma köögi jaoks, kuhu panna grill ja õuekapi või tasapind toidu valmistamiseks. Selle lähedale võiks jääda nii öelda söögiala koos laua ja toolidega. Kuhugi mujal, kus paistab päike peale, aseta lamamistoolid ja päikesevarjud. Kui armastad võrkkiiges pikutada, siis selle jaoks pead mõtlema lahenduse, kuidas riputada. Selleks saab kasutada talasid või puid, mis on terrassi lähedal.

Vali õue mõeldud mööbel

Plaani põhjal saab alustada poodlemisega. See on lausa poenimekirja eest, sest peaks sisaldama põhiesemeid, mida terrassile vajad. Kui hakkad mööblit valima, siis tasub tähelepanu pöörata spetsiaalselt õue mõeldud esemetele. Õuemööbel on valmistatud nii, et see peaks vastu tugeva päikese kui ka vihma käes. Samuti kannatab mõningal määral ööpäevaseid temperatuuri kõikumisi. Välimööbel võib olla valmistatud kas populaarsest rotangist, mis on kerge ja esteetiliselt kauni välimusega; plastikust; metallist või puidust. Sa võid valida sellisest materjalist mööbli, mis sulle meeldib. Samuti annab kombineerida erinevaid materjale. Näiteks saab soetada puidust söögilaua ja toolid, aga rotangist lamamistoolid. Metalli saab kasutada väliköögis, et soetada hästi tugev ja vastupidav mööbliese.

Viimistle kogu terrass dekoratsioonidega

Pärast mööbli soetamist ja paigutamist terrassile võid märgata, et midagi on puudu. Selleks, et saavutada täiuslik tulemus ja tõeline ajakirja vääriline terrass, tuleb seda kaunistada erinevate dekoratsioonidega. Kasuta kindlasti erinevaid valgustusi. Selleks võivad olla spetsiaalsed õuevalgustid, aga ka erinevad valgusketid ja tulukesed. Samuti ära unusta erinevaid taimi kui ka tekstiile. Aseta toolidele või diivanile padjakesed ja pleedid, mida võtta ümber jahedamatel õhtutel. Istuta oma lemmiktaimed pottidesse või loo peenar terrassi äärde, mis kaunistab kogu ilmet. Väliköögi juurde võid kasvama panna erinevad maitsetaimed, mida on hea toidu valmistamisel kasutada. 

Kui oled ühe osa dekoratsioone soetanud, siis pane need paika ja vaata, kas oled tulemusega rahul. Kui sulle tundub, et on ikka veel midagi, mis vajab täiendamist, siis ammuta inspiratsiooni Pinterestist ja täienda oma terrassi kujundust ägedate kaunistustega.