Konditsioneer korterisse

Konditsioneeride paigaldamine koju võib pakkuda mitmeid eeliseid, mis aitavad kaasa teie mugavusele, tervisele ja üldisele elukvaliteedile. Kuumadel suvepäevadel võib siseruumides tõusta temperatuurid pea väljakannatamatuks ning selle leevendamiseks ei pruugi piisata ka akende avamisest. Üheks levinumaks viisiks toa jahedana hoidmiseks on pimendavate kardinate kasutamine, mis aitab vältida akendest läbikumava sooja vähendamist. Siiski ei taha keegi terve suve istuda pimedas toas ning kaasaegne lahendus oleks sel puhul konditsioneeri paigaldamine. Parimad õhksoojuspumbad samuti pakuvad jahutusfunktsiooni head sisetemperatuuri tagamiseks. 

Konditsioneeride kasutamisel on mitmeid eeliseid:

Temperatuurikontroll: Konditsioneerid tagavad tõhusa jahutuse, võimaldades säilitada mugavat sisetemperatuuri kuuma ja niiske ilmaga. See aitab vältida ebamugavustunnet, vähendada kuuma ilmaga seotud haigusi ning unehäireid. 

Parem siseõhu kvaliteet: Paljud kaasaegsed kliimaseadmed on varustatud filtritega, mis aitavad eemaldada siseõhust tolmu, allergeene ja saasteaineid. Õhupuhastusfiltrite abil saab tagada parema siseõhu kvaliteedi ja tervislikuma elukeskkonna. Eriti kasulik on konditsioneeri kasutamine allergikutele, keda kaevavad heinanohu ja õietolmu allergia.

Niiskuse reguleerimine: kliimaseadmed aitavad vähendada siseruumide niiskustaset, mis võib takistada hallituse teket. Madalam niiskustase võib muuta ka siseruumide õhkkonda paremaks. Niiskel ajal kipuvad enim kopitama riided riidekapis ning selle vältimiseks on heaks lahenduseks konditsioneer.

Kasu tervisele: kliimaseade pakub tervisele ka üldist positiivset mõju, vähendades kuuma ilmaga seotud haiguste, nagu kuumakurnatus ja kuumarabandus, riski. Samuti parandab see siseõhu kvaliteeti, mis on eriti kasulik allergikutele või hingamisteede haigustega inimestele. Jaheda temperatuuriga toas on ka parem magada, sest magamise ajal higistamine võib inimest öösel korduvalt äratada, vähendades unekvaliteeti.

Töökoha mugavus: kodukontori tingimustes võib kliimaseade suurendada töötajate mugavust ja tootlikkust, mis toob kaasa parema töökeskkonna. Hea sisetemperatuuriga ruumis tunneb töötaja end paremini ning paraneb töötootlikus ka kodukontoris viibides. 

Konditsioneer ja lastega pered korterites

Lapsed, eriti imikud ja väikelapsed, on tundlikud temperatuurimuutuste suhtes. Konditsioneer aitab hoida ühtlast ja mugavat sisetemperatuuri, tagades lastele hea une ja vältides äärmuslikust kuumusest tingitud tervisehäireid. Siiski ei tohiks temperatuuri reguleerimisel minna äärmustesse ning tuleks siiski piirduda normaalse toatemperatuuri hoidmisel. Tubade tuulutamiseks võiks kasutada akende avamist hommikusel ajal või hilisõhtusel ajal. Kuna lapsed uinuvad ja magavad jaheda temperatuuri ajal paremini, tasuks siiski jälgida konditsioneeri sätestatud temperatuure. Normaalne toatemperatuur on 18-24 kraadi vahel. 

Kui teie lapsed on kooliealised, aitab õhukonditsioneeriga loodud mugav sisekeskkond aidata neil õpingutele ja kodutöödele paremini keskenduda. Jahedam temperatuur suurendab keskendumisvõimet ja õppimist, sest puudub ebamugavust tekitav faktor. 

Lisaks aitavad konditsioneeride kasutamine kaitsta ka allergeenide eest: filtritega kliimaseadmed võivad aidata kinni püüda õhus levivaid allergeene, nagu õietolm, tolmulestad ja lemmikloomade kõõm. 

Kui valite oma perele kliimaseadme, võtke arvesse selliseid tegureid nagu energiatõhusus, võimsus, õhukvaliteedi omadused ja hooldusnõuded. Spetsialistidega konsulteerimine aitab teil teha teadliku valiku, mis vastab teie pere erivajadustele ning tagab teie lastele mugava ja tervisliku elukeskkonna.

Ettevaatust! Konditsioneeril on ka oma pahupool

Isegi kui konditsioneer on hea abiline soojadel suvepäevadel, tuleks hoiduda ka valekasutamise eest. Kuna nn AC vähendab ka toas ringlevat õhku õhuniiskusest, võib muutuda õhk ükshetk nii kuivaks, et silmad võivad hakata kipitama, ja neelamine valusaks. Selle vältimiseks tuleks kasutada konditsioneeri vastavalt vajadusele ning reguleerida temperatuuri normaalsuse piirides. 

Konditsioneeride puhastamine ja hooldus on sama tähtis, kui teiste küttesüsteemide puhastamine. Kuna pumbad kasutavad õhu puhastamiseks filtreid, tuleb neid regulaarselt puhastada ja pesta. Toimingute mittetegemisel hakkavad filtritesse kogunema bakterid, mis paisatakse lõpuks siseruumidesse konditsioneeriõhu abil. Filtreid on võimalik ise puhastada aga parima tulemuse saavutamiseks tuleks tellida vastav teenus, mille käigus puhastatakse ka soojusvaheti.