Kuidas leida elutuppa sobiv sektsioonkapp

sektsioonkapi-valimine

Kui öelda sektsioonkapp, siis kiputakse mõtlema nõukogude ajast pärit ühetaolistele puitlaastplaadist tehtud ja läikivaks lakitud tumedatele kappidele, mis oma massiivsusega iga toa tuntavalt väiksemaks muudavad. Õnneks on aeg edasi läinud ja ka sektsioonkappide osas on saada olev valik tuntavalt laienenud.

Valik on niivõrd suur, et poodi jõudes võib lausa tekkida küsimus, mida siis otsustamisel silmas pidada? Millega peab siis sobima elutuppa valitav sektsioonkapp?

 

…soovidega

Sektsioonkapp peab kindlasti sobima elutoa kasutajate soovidega. Kui osta kapp, mis on populaarne valik, aga mis tegelike vajadustega ei kattu, troonib keset tuba lihtsalt üks suur kapp. Nagu teistegi kappide ja mööbliesemete puhul, sõltub kõik sellest, milleks sektsioonkappi kasutama hakatakse.

Mõeldes tagasi minevikule, siis oleme harjunud, et sektsioonkappi mahub palju raamatuid, varuriideid, dokumente, pudi-padi ja kõike muudki. Selline sektsioonkapp oli kui staatuse sümbol, mis nõudis sügavaid sahtleid ja kapiuste taha peidetud riiuleid. Suure mahutavusega kapp on tõesti praktiline lahendus ja sobib paljude koduomanike vajadustega.

Kui soov on aga sektsioonkappi pigem televiisori alusena kasutada ja lisaks paneksid sinna mõned DVD-d, paar lemmikraamatut ja mõned nipsasjakesed, siis võib hoopis parem lahendus olla õhuline avariiulitega kapp. Televiisori aluseks ei sobi seejuures päris kõik sektsioonkapid.

Enne kapi koju tellimist tasub veenduda, et valitud kapile mahub ära ka teler. Et teler on kapil on istekohaga võrreldes õigel kõrgusel ning et seal on ka ruumi juhtmete ja muu tehnika pilgu alt ära peitmiseks. Tähelepanu tuleks pöörata ka sellele, et sektsioonkapis oleksid avaused kaablite läbijuhtimiseks.

 

…stiiliga

Stiilist rääkides, siis sektsioonkapid on lihtsamaks muutunud. Massiivsete kapist seinade asemel leiab kodudes kerge disainiga väiksemaid kapped, mida saab vabalt ringi paigutada ning mis ei pea enam kogu pere varandust ära mahutama.

Eelistada tasuks kapimudelit, mida saab võtta osadeks ning siis vastavalt soovile ringi tõsta. Selliselt on võimalik muuta nii mahutavust kui ka ruumi väljanägemist ja seda ilma vajaduseta uus kapp osta.

Minnes aga materjali juurde, siis reeglina on sektsioonkapp tehtud puitlaastplaadist, millele saab valitud pinnatöötlusmeetodiga soovitud välimuse anda. Samas võib leida ka kappe, mille tegemisel on kasutatud metalli, täispuitu, klaasi või hoopis erinevaid materjale kombineeritud, andes mööbliesemele unikaalse väljanägemise.

Väga palju leiab näiteks klaasriiulitega või klaasustega kappe. Seejuures ei pea klaas olema lihtsalt ühepinnaline nagu oleme akende ees harjunud nägema. Vaid leida võib ka väga huvitavate mustrite ning reljeefseid lahendusi. Küll tasub aga kaaluda, kas silmatorkavate uste kujundusega kapid sobivad ülejäänud mööbliga ruumis ning kapi planeeritud kasutusega.

 

…värvidega

Oma asukoha ja suuruse tõttu on sektsioonkapil oluline roll nii elutoa kui seeläbi ka kogu kodu mulje kujundamises. Mälestused tumedatest lakitud kappidest, mis muutsid kõik korterid ühesugusteks, võivad olla esialgu takistusteks sektsioonkapi ostmisel, ent saadaval on mitmeid kaasaegseid ja meeldiva välimusega kappe.

Skandinaavialikult heleda disainiga toas võib kirevaks värvitud sektsioon lausa kriiskavalt mõjuda. Samas boheemlaslikus kodus mõjuks sama kriiskavalt läikivvalgeks värvitud kapp. Kontrastsete värvide kasutamine on julge valik, ent kui sisekujunduses värvide sobitamisega ennast päris kindlana ei tunne, tasub valida klassikalisema ja neutraalsema värvilahendusega mööbliesemed.

Muidugi ei pea sektsioonkapid olema ülejäänud sisustusega täpselt sama värvi ega tooni. Turvaline samm on valida mõni sisekujunduses juba kasutatud värv aga muuta lihtsalt tooni intensiivsust.

Võimalik on valida ka kapp, mille üldmulje on neutraalne, aga kus kapiuksed või sahtli esipaneel on eredamat värvi, pakkudes silmale meeldivat tugipunkti. Värvi saab lisada ka sellega, mida otsustad riiulitele paigutada: ilus maal, foto või isegi julgema disainiga lillevaas.

 

…rahaliste võimalustega

Pole midagi uhkemat, kui täpselt sinu soovide järgi tehtud mööbel, ent eritellimusel valminud mööbel võib kujunda väga kulukaks. Sektsioonkapp on siiski tarbeese, ning soodsamas ja keskmises hinnaklassis on erinevate kappide valik piisavalt lai.

Pannes paika, mis on soovid, stiilieelistused ja värviliselt sobivad lahendused, saab nimekirjal silma peal hoides e- poes ringi vaadata ning valida mitmete koju sobivate variante vahel.

Kaup24.ee