Kuidas valida aiamööblit?

Mõnusad õhtusöögid koos oma lähedastega ja kvaliteetne iseenda aeg – need on vaid mõned viisid, kuidas oma aega aias veeta. Selleks, et iga aianurgas või terrassil veedetud aeg oleks erakordselt mõnus, tuleb valida aiamööbel, mis pakub kõigeks selleks võimalusi. Kuidas valida aiamööbel, mis on mugav, ilus ja vastupidav? 

Soovitused aiamööbli valimiseks

Aiamööbli valik on ääretult suur, erinedes üksteisest nii disaini, materjali ja funktsiooni poolest. Selleks, et valida oma vajadustele vastav aiamööbel, tuleb ennekõike mõelda läbi, millist mööblit on vaja, võttes arvesse terrassi või aianurga suurust ja iseloomu. Küsi enda käest järgmist, et mõista, millist tüüpi mööblit tuleb otsima hakata:

  1. Kuidas soovid aias aega veeta? Mõtle sellele, mida soovid aias teha! Kui aiast saab sinu jaoks peamine koht, kus suvel aega veeta, siis võiks see tagada kõik sinu peamised vajadused alates söögi valmistamisest kuni puhkamiseni välja. Võta arvesse erinevaid ilmastikuolusid ja muuda oma aiaala tuule-, päikese- või vihmakindlaks.
  2. Kas sinu jaoks on olulised grillõhtud ja õhtusöögid koos pere ja lähedastega? Kui nii, siis aiast ei tohiks puududa meelepärane grill, toidu ettevalmistamiseks mõeldud laud või tasapind ning söögilaud koos toolidega.
  3. Armastad hoopiski aja maha võtta ja päikese käes lesida? Pikutamiseks vali kas suurem aiakiik, lamamistool või aiadiivan, sõltuvalt sellest, milline mööbliese sobib terrassi kujundusega ja vastab sinu maitse-eelistusele.
  4. Kas soovid terrassi või aianurka kasutada vaid kuivadel ja soojadel suveilmadel või peaks see olema kasutatav ka kerge vihmasaju ja jahedama ilma korral?

Kui sinu jaoks on oluline võtta õues veetmisest viimast ja kasutada oma terrassi juba alates aprillist kuni septembrini, siis tasub terrassile või aianurka planeerida katus ja ilmastikukindlad seinad, mis kaitsevad tuule ja vihma eest. Samuti muudab jahedamad suvepäevad ja -õhtud soojemaks infrapuna soojuskiirgurid, lõke ja soojad pleedid. Soojadeks suvepäevadeks võiks olemas olla markiis või muu päikesevari, mis kaitseb tugeva ja palava päikese eest.

Kolm sammu ideaalse aiamööbli leidmiseks

Nüüd, kui on selgeks saanud sinu vajadused, saab liikuda edasi aiamööbli valimisega. Järgmised kolm sammu aitavad suurest mööbli valikust leiad kõige vastupidavama ja trendika sisustuse, mis on loodud kestma aastateks.

  1. Ükskõik, kas selleks on mõni aiakiik, väliköök või söögilaud, aiamööbel peab olema valmistatud vastupidavatest materjalidest ja loodud välitingimustes kasutamiseks. Vali täispuidu, rotangi ja plastiku kui ka metalli vahel, eelista UV-kaitsega ja kiiresti kuivavatest materjalidest tekstiile. Pea meeles ka seda, et olenemata sellest, kui kvaliteetse mööbli oled välja valinud, vajab see regulaarset hooldust, et peaks aastaid vastu.
  2. Võta arvesse mööbli kompaktsust, sest talveperioodiks tuleb aiamööbel kokku panna ja hoiustada soojas ja kuivas keskkonnas. Mõtle läbi, kui palju on sul hoiustamiseks ruumi ja vajadusel eelista lahendusi, mida on võimalik kokku panna ja ruumisäästlikult hoiustada.
  3. Kombineeri omavahel disaine, mis sobivad kokku. Kogu mööbel ei pea olema ostetud ühe komplektina, vaid sa võid erinevaid stiile kombineerida. Tehes seda, pööra tähelepanu sellele, mis üksteisega kokku sobib. 

Kaup24 ja Hansapost aitavad sisustada ideaalse aia, leia e-poe valikutest kõik vajaminev alates aiamööblist kuni dekoratsioonide ja tuledeni välja!