Kuuski põletatakse mitmel pool ja mitmel moel

Artistic Flow Studio tantsijad on populaarsed, neid on kutsutud muuhulgas kuuskede põletamise puhul tänavu ka näiteks Pajustisse ja Väike-Maarjasse. Fotol on hetk mullusest tantsust Pajustis. Foto: Urmas Lindlo

Rakvere traditsiooniline jõulukuuskede põletamine Tarvanpää seltsi eestvedamisel  toimub tänavu uues kohas, kuna endises paigas kerkib uus riigigümnaasiumi hoone.

Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte rääkis, et kaaluti mitut paika. „Valikus oli viia kuuskede põletamine linnast välja, et toss ei segaks kedagi. Kaalusime Palermot, kuid spordikeskuse palvel loobusime sellest mõttest, kuna oli oht rikkuda kelgu- ja suusarada ning mets on lähedal,“ rääkis Alte. „Koos keskkonnaspetsialistiga vaatasime Rakvere kaarti, eesmärgiga leida linna sees olev koht, kus potentsiaalne suits pahandust ei tekitaks.“

Silla tänava süstatiigi kallas vastas nõudmistele ning seal ka tänavu esimest korda kuuskesid Tarvanpää Seltsi ja Rakvere Kultuurikeskuse korraldamisel põletatakse. Juba jaanuari esimestel päevadel hakkasid linlased sinna oma kuuski tooma ning seda saab teha veel kuni reede, 7. jaanuari kella 18ni, mil Tarvanpää tantsude saatel jõulude ärasaatmine ning kuuskede põletamine algab.

Samal õhtul põletatakse kuuski ka Pajusti laureaatide tammikus – Pajusti klubi ja Vinni vallavalitsus kutsuvad rahvast üles jõulupuid ühiselt põletama 7. jaanuari kell 19.

Korraldajad lubavad suurt lõket, adrenaliini ja silmailu. Nimelt on kohal juba eelmise aasta kuuskede põletamise õhtust tuttavad Artistic Flow Studio tuletantsijad. Pajusti klubi juhataja Urmas Lindlo sõnul saab esmakordselt sealkandis näha tuletantsijaid ka slackline-lindil, mis tõmmatakse nelja meetri kõrgusele tammede tüvede külge.

Väike-Maarjas on kuuskede põletamine seltsimaja eestvedamisel olnud aastaid perepidu ja nii ka tänavu. „Laste jaoks on see koolivaheaja viimane päev ja seepärast on kõigepealt kella kolmest seltsimajas sees töötoad karaokest küünalde tegemiseni. Kell 17 minnakse õue, kus seltsimaja taga tehakse jõulukuuskedest lõke,“ rääkis Väike-Maarja seltsimaja ringijuhendaja Kristel Lehtme. Tänavu pakub elamusi ka Artistic Flow Studio tuleshow. „Ja pakume lõkke ääres seltsimaja poolt glögi ja piparkooke,“ lubas Kristel Lehtme.