Lähiajal on tulekul mitu kontserti Ukraina heaks

Männise Perebänd, Daniel Levi Viinalass ja Andrus Bonzo Albrecht astuvad lavale kevade alguspäeval Väike-Maarja seltsimajas, et anda kontsert Ukraina sõjapõgenike heaks.

Nii Väike-Maarjas, Tapal kui Rakveres annavad muusikud kontserte, mille tulu moel või teisel toetab Ukrainat ja ukrainlasi.

Väike-Maarja seltsimaja juhataja Terje Kümnikul tuli mõte Ukraina heaks kontsert korraldada ja kutsuda esinema muusikud, kes pole varem Väike-Maarjas käinud: Männiste Perebänd ja Daniel Levi Viinalass. „Andrus Bonzo Albrecht on varem käinud, aga oli lahkesti nõus ka nüüd tulema. Nii et muusika peaks kõnetama nii noori kui vanu,“ rääkis Terje Kümnik ja lisas, et kontserdi lõpus toimub ka heategevuslik oksjon Daniel Levi ühe isikliku eseme peale.

Kümniku sõnul soovitakse eelisjärjekorras olla abiks just Väike-Maarja valda saabuvatele lastega peredele ning võimalusel suunatakse vahendeid ka koostöös MTÜga Eesti Pagulasabi lastega peredele üle Eesti.

Väike-Maarja seltsimajas algab heategevuskontsert koos kevade algusega 20. märtsil kell 17.33. Sissepääsuks tuleb teha vähemalt kümne-eurone annetus.

Kevade alguse päeval on Ukraina heaks kontsert ka Tapa Jakobi kirikus kell 14. Esinejateks on Lehtse kammerkoor, segakoor Leetar, Tapa mandoliiniorkester, trio Ariana, Nadia ja Sass, Liubov Laur ja Indrek Jurtšenko, Sigrid Mutso, Mart Kroon, Kadri Nirgi. Kontserdi tulu annetatakse Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioonile Eestis, kes omakorda ostab selle eest meditsiinitarbeid ja tehnilisi vahendeid Ukrainasse saatmiseks.

Muusik Maria Griffeli algatusel ning koostöös Juhan Kunderi Seltsi ja Inglise Aiaga sünnib reedel, 25. märtsil kell 18 Rakvere Aiakultuurikeskuse saalis (Niine 4) heategevuslik kontsert. Üles astuvad muusikud Bonzo, Toomas Krall ja Peep Pihlak Moonaküla Muusikaakadeemiast, Maria Griffel ja Kadri Lepik ning Uhtna naiskoor.

Kontserdile pileteid ei müüda, sissepääsuks on annetused alates viiest eurost. Kogunenud summa läheb Aiakeskuse hostelis elava viie Ukrainast sõja eest Eestisse jõudnud perekonna abistamiseks, kes on kolimas hostelist üürikorteritesse.  

Katrin Uuspõld