Laura, „9 Elu“

Laura Põldvere on ilma igasuguse kahtluseta üks andekamaid n-ö noorema põlvkonna Eesti naislauljaid. Kusjuures 31-aastane Tartust pärit artist tunneb ennast koduselt paljudes stiilides, pop, soul, džäss, bluus. Tegev on ta aastast 2005 ja laiemalt tuntuks sai esmalt ansambli Suntribe koosseisus.

Laura värske, detsembris väljastatud „9 Elu“ on puhtal kujul mõnus popalbum, just selline, mida temalt oodanuks.

Plaadilt leiab kokku üksteist lugu, kuulamist kokku on veidi üle kolmekümne viie minuti. Esitused on nii eesti- kui ingliskeelsed, peaaegu pooleks. Väga vahva on seegi kord tõdeda, et Laura suudab ennast mõlemas keeles praktiliselt võrdselt maksma panna.

Torkab kohe silma, et tema koostöö Koit Toomega jätkub. Siin kõlab duetina „Segamini maailm“, kahtlemata hea lugu seegi, kuigi jääb nende absoluutselt fantastilisele „Veronale“ selgelt alla.

Seevastu just nüüd Eesti Laulu 2020 poolfinaali jõudnud „Break Me“ on puhas pärl Lauralt, iga uue kuulamiskorraga üha enam ja enam pöördesse viiv. Suurepärane pala, vaat et antud albumi parim, väärib kindlasti kohta Eesti Laulu finaalis.

Eraldi tooks esile veel vahest veidike romantilisema joonega „Kullast Kallim“ ja „Koos“.

Plaadinimest rääkides, olevat „9 Elu“ ühtlasi Laura üheksas täispikk album ja räägib lauljanna eluetappidest eesti popmuusikas.

Täiesti omaette üksus on Laura plaadiümbris. Midagi nii vägevat ei mäletagi ammu kohalikult muusikamaastikult. Erilise mulje jätab muidugi muutuv kaanepilt.

Hinne: 8/10.

Ülo Külm