Lihavõttepühadel kaunistab Rakvere Kirikuparki sadakond pühademuna

Lihavõttemunade näitus möödunud aastal. Foto: Kristel Mänd

Juba kolmandat aastat leiavad vineerist valmistatud ja loovalt kaunistatud hiiglaslikud lihavõttemunad tee Rakvere Kirikuparki, et pakkuda linnarahvale ja külalistele silmailu ning kevadrõõmu.

Rakvere linnakunstniku Marju Püümetsa idee on ajas jõudsalt laienenud ja saavutanud suure populaarsuse. Kui esimesel aastal ehtis Kirikuparki 50 rõõmsavärvilist lihavõttemuna, siis mullu juba 70 ning tänavu kaunistab kirikuparki ligi 100 autorite poolt signeeritud pühademuna, millest suurimad on lausa 1,2 meetri kõrgused.

Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul on nii mõnedki munad tänavu ette võtnud pika tee ning jõudnud meieni Tallinnast, Tapalt, Soomest.  Lisaks kaugema kandi osalejatele kutsuti traditsiooniliselt aktsioonis osalema mitmeid siinse piirkonna kultuuri- ja avaliku elu esindajaid. Rakvere kultuurikeskus tänab kõiki koostööpartnereid ja sõpru, kes algatusega kaasa tulid.

Munameistrite töö vilju saab hinnata Rakvere kultuurikeskuse Facebooki lehel toimuval rahvahääletusel, mis kestab kuni 10. aprillini ja kus selgub kõige ilusam muna. Enim hääli saanud muna autor saab üllatuskingi lihavõttejänkult.

Minge uudistama vahvaid kaunistatud mune ja leidke oma lemmik! Pühademune saab Kirikupargis kaeda kuni 10. aprillini.

Kuulutaja