Linn andis Rakvere politseijaoskonnale kasutada kaks jalgratast

politseijalgratas

Rakvere linn andis Rakvere politseijaoskonnale kasutada kaks jalgratast, millega politseinikud ja abipolitseinikud saavad suveperioodil Rakvere piirkonnas patrullida.

„Varasematel suveperioodidel on jalgrattapatrulle nähtud Tapal, Võsul ja Rakveres. Praeguseks on Rakvere piirkonna jalgrattad amortiseerunud ja linn otsustas need välja vahetada,“ seletas Rakvere politseijaoskonna juht Joel Alla.

Jalgrattapatrulli kasutatakse sellistes piirkondades, kus sõidukite või mootorratastega on keerulisem liigelda. „Eramurajoonid, kultuuri- või spordiüritused ning pargid on sellised kohad, kus tõenäoliselt hakatakse jalgratast kasutama. Samas mõjutavad jalgratta kasutamist kindlasti ilm ja milline on sellel päeval politseinikule määratud ülesanne, kuna sugugi mitte kõiki tööülesandeid ei saa minna lahendama jalgrattaga,“ lisas Alla.

Osa jalgrattapatrullis käivatest politseinikest ja abipolitseinikest on läbinud vastava jalgrattakoolituse ning kannavad patrullides kaitsekiivreid. „Ka jalgrattaga sõites peavad politseinikud olema eeskujuks teistele. Kui lapsed näevad, kuidas peab vastutustundlik jalgrattur käituma, siis suure tõenäosusega on nad ise liikluses samuti tähelepanelikumad,“ ütles Alla.

Praegu on Rakvere politseijaoskonnal kasutada kuus jalgratast.

 

Kuulutaja