Baleriinid näitavad töö vilju

ballett1

Huvikoolidele on kevad aeg näidata ette talvel õpitu. Ehkki tantsimine, laulmine ja pillimäng võivad ka iseenesest naudingut ja rahuldust pakkuda, on oma töö tulemuste publikuga jagamine siiski väärtus omaette.

Maris Marko

Kaurikooli balletiklassi hooaja tippsündmus on tulekul sel nädalavahetusel Jõhvi balletifestivali raames. „Me tahame inimestele näidata, kuhu on kulunud meie aeg ja nende raha,“ naeris Kaurikooli juht Anne Nõgu. „Kevadkontserte võib teha väga erinevalt, näiteks kooli saaliski. Aga meie otsustasime ühest hetkest, et see suur töö väärib enamat ja suurt lava.“

„Meie balletigala eesmärk on anda kõigile lastele võimalus suurel laval tantsida ning näha seda, kuhu neil on areneda, edasi minna. Me alustame kõige väiksemate, 4-aastaste tantsijatega ja gala lõpetavad Tallinna Balletikooli noored. Meie väikesed ja nende vanemad saavad seda kõike näha,“ ütles Nõgu, avaldades lootust, et vanemad oma võsukestega pärast nende etteastet minema ei hiili.

Jõhvi kontserdimaja koostöös Kaurikooli ja Rakvere kultuurikeskusega jõuab Rakverre Jõhvi balletifestivali eriprogramm. 10. mail kell 12 toimub Rakvere Teatris Rakvere laste balletigala. Gala esimeses osas esitavad Kaurikooli balletiklass ja Kaurikooli ajaloolise tantsu ansambel proloogi P. Tšaikovski balletist „Uinuv kaunitar“. „Õukond tähistab kauaoodatud väikese printsessi sündi, toimuvad ristimispidustused. Kingitusi toovad head haldjad, aga ööhaldjas Carabosse, kes unustatakse peole kutsuda, saabub koos oma saatjaskonnaga ning neab väikese printsessi ära. Carabosse’i tantsib Janis Garancis, kes tegelikult on kunagi ka printsi rolli tantsinud,“ rääkis Anne Nõgu. „Laval on 58 osatäitjat, kõige nooremad tantsijad on 5-aastased, vanimad on aga näitleja Volli Käro ning Janis Garancis.“

Gala teises osas esinevad Kaurikooli balletiklass, Zita Errsi balletistuudio (Riia), ETA Tantsukool (Tallinn) ja Tallinna Balletikool. „Eriti hea meel on sellest, et Tallinna Balletikooli tantsijate seas on kaks meie endist õpilast: Mehis Saaber, kes tänavu lõpetab, ning Darina Mamedguseinova,“ rõhutas Nõgu.

Pühapäeval toimub aga Jõhvis balletifestivali lastegala, kus teiste seas astuvad üles Kaurikooli balletiklassi vanemad neiud, kellega Dagmar Rang-Saal lavastas A. Adami „Giselle’i“ ainetel Kevadhaldja tantsu.

Laupäevane etendus Rakveres on pühendatud Kaurikooli balletiklassi kauaaegse õpetaja Janis Garancise eelseisvale 70. juubelile. „Janis on meiega koos töötanud 14 aastat. Ma olen kindel, et ta on sellise tähelepanu ära teeninud,“ märkis Nõgu, öeldes, et nende aastate jooksul on Garancisel olnud sadu õpilasi.

Eile avati Art Cafes näitus „Janis Garancis – tantsija, lavastaja ja pedagoog“. Fotonäitusel on kujutatud nii lavarolle, lavastusi kui ka õpilasi läbi aegade. Lisaks fotodele näeb näitusel videolõike Janis Garancise lavarollidest. Näitus jääb Art Cafesse maikuu keskpaigani.